اخبار 10 دی, 1398 3:23 ب.ظ
اخبار 10 دی, 1398 3:23 ب.ظ

در دیدار رییس‌جمهور با فعالان صنعت پتروشیمی صورت گرفت:تجلیل از هلدینگ پتروفرهنگ به عنوان یکی از شرکت‌های برتر پتروشیمی

مدیران عامل هلدینگ‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی به مناسبت روز ملی صنعت پتروشیمی، صبح روز دوشنبه ۹ دی ماه جاری، طی دیداری با رییس جمهور روحانی، به بیان مسائل و مشکلات خود در این حوزه پرداختند. رییس جمهور نیز از تلاش‌های انجام شده در این صنعت و توانمندی‌های این حوزه در زمینه تولید ملی، ارزآوری و تزریق ارز به سامانه نیما، جلوگیری از خام فروشی و بومی‌سازی صنایع تقدیر کرد.

در این مراسم که نمایشگاه جنبی با حضور پنج هلدینگ و شرکت منتخب فعال پتروشیمی نیز دایر بود، مرضیه شاهدائی، مدیرعامل پتروفرهنگ پذیرای دکتر روحانی در غرفه اختصاصی این شرکت بود.
رییس جمهور طی این دیدار از غرفه پتروفرهنگ، از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان، ضمن آشنایی با تولیدات و محصولات نهایی شرکت‌های تابعه این هلدینگ و عملکرد آن‌ها، با مرضیه شاهدائی به گفت‌وگو پرداخت و گزارشی از آخرین وضعیت شرکت‌های تولیدی و طرح‌های پتروفرهنگ به دکتر روحانی ارائه شد.
در این آیین، همچنین از پتروفرهنگ به عنوان یکی از برترین هلدینگ‌های صنعت پتروشیمی با اهدای لوح کیمیا به مرضیه شاهدائی توسط بیژن زنگنه وزیر نفت، تقدیر و تشکر به عمل آمد.
در ادامه و پس از اتمام بازدید از غرفه‌های شرکت‌های منتخب، دکتر حسن روحانی طی سخنانی، جهش در صنعت پتروشیمی را افتخاری ملی برشمرد و با قدردانی از همه مدیران ، کارآفرینان و تلاش‌گران در عرصه صنعت پتروشیمی، تاکید کرد: درآمد کنونی صنعت پتروشیمی کشور حدود ۱۷ میلیارد دلار است که در پایان گام دوم این صنعت یعنی تا سال ۱۴۰۰ به ۲۵ میلیارد دلار و در پایان گام سوم، به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید.
رییس جمهور را در این مراسم، بیژن زنگه، وزیر نفت؛ محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهور؛ بهزاد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی؛ عبدالناصر همتی، رییس بانک مرکزی؛ علیرضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی و فریدون وردی‌نژاد، معاون سیاسی ریاست جمهوری همراهی کردند.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − هشت =

پست های مرتبط