اخبار 9 خرداد, 1401 5:12 ب.ظ
اخبار 9 خرداد, 1401 5:12 ب.ظ

در حاشیه همایش مشترک اقتصادی ایران و سوریه صورت گرفت؛

دیدار مدیرعامل موسسه با دبیرکل اتاق بازرگانی با هدف معرفی ظرفیت شرکت‌های تابعه

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن دیدار با دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه اقتصادی کشور به ویژه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: فرهنگیان دارای ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی در صندوق ذخیره هستند که علاوه بر کمک به توسعه و آبادانی کشور، با نگاه اقتصادی و سودآوری برای آنها همراه خواهد بود.

دکتر حمیدرضا نجف‌پور روز دوشنبه 9 خرداد در دیدار با دکتر مجتبی مدرس‌زاده در حاشیه همایش مشترک اقتصادی ایران و سوریه که در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد، افزود: بخش خصوصی، پیشران اقتصادی کشور در حوزه‌های مختلف است و یکی از این بخش‌های خصوصی که می‌تواند با مشارکت و هم‌افزایی با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، نقش موثرتری داشته باشد، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با چهار هلدینگ و بیش از 30 شرکت اصلی زیر مجموعه آن است.
وی با اشاره به جایگاه دکتر مدرس‌زاده به عنوان دبیرکل اتاق بازرگانی و معاون اقتصادی معاونت اقتصادی ریاست جمهوری در بخش خصوصی، تصریح کرد: اتاق بازرگانی به گلوگاه‌های اقتصادی دسترسی دارد و به عنوان پلی بین حاکمیت و بخش خصوصی می‌تواند ارتباط معناداری ایجاد کند که نتیجه آن توسعه و شکوفایی اقتصادی برای کشور از یک سو، و سودآوری و بازدهی اقتصادی برای شرکت‌های بخش خصوصی از سوی دیگر باشد.
دکتر نجف‌پور گفت: اگرچه صندوق ذخیره فرهنگیان دارای چهار هلدینگ پتروشیمی و انرژی، مالی و سرمایه‌گذاری، ساختمانی و خدمات و هر کدام با چندین شرکت زیر مجموعه است اما نگاه ما فراهلدینگی است و با توجه به فضای همکاری و هم‌افزایی که در این مجموعه وجود دارد می‌تواند به صورت یک کل واحد و منسجم عمل کرده و در ماموریت‌های ویژه، نقش خود را ایفا کند.
دبیرکل اتاق بازرگانی: صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند نقش پیشران داشته باشد
در این نشست، دکتر مجتبی مدرس‌زاده دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، نیز با اشاره به اهمیت نقش و جایگاه بخش خصوصی به ویژه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان که متعلق به قشر فرهنگیان فرهیخته کشور است، گفت: توجه ویژه به شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآور، از رئوس برنامه‌های اتاق بازرگانی است و در این زمینه بیش از 500 پروژه مطرح شده است که به دانشگاه‌ها و بخش خصوصی معرفی کرده‌ایم و مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان می‌تواند در 20 پروژه تاثیرگذار مشارکت داشته باشد.
وی افزود: در حال حاضر استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های توسعه کشور مطرح است و با توجه به ظرفیت‌هایی که در مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد، در کنار سایر مجموعه می‌تواند نقش پیشران خود را به درستی ایفا کند.
دکتر مدرس‌زاده با تاکید بر اینکه فعالیت‌ بنگاه‌های اقتصادی خصوصی، می‌تواند همزمان دو نگاه توسعه اقتصادی کشور و سودآوری برای بنگاه را به دنبال داشته باشد، تصریح کرد: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به عنوان حلقه اتصال بخش خصوصی و حاکمیت، از منافع هر دو طرف حفاظت و حمایت خواهد کرد.
وی یادآور شد: ما بر تعامل هرچه بیشتر با ارکان حاکمیتی و نهادهای دولتی به جهت اجرای هرچه بهتر سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و اجرای کامل قانون بهبود مستمر محیط کسب ‌و کار تاکید داریم که به معنی ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی بزرگی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان خواهد بود.
همچنین مهندس حمید باقرنژاد نائب رییس هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن تشکر از نگاه مثبت دکتر مدرس‌زاده به جامعه فرهنگیان کشور و حضور ایشان در معاونت اقتصادی ریاست‌جمهوری، پیشنهاد تهاتر طلب موسسه از بابت تعهدات دولت طی سال‌های گذشته با بنگاه‌های اقتصادی قابل واگذاری مطابق با سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی به موسسه را ارائه نمودند که مورد استقبال دکتر مدرس‌زاده واقع شد و مقرر شد پیشنهاد مربوطه، برای طرح در معاونت اقتصادی ریاست جمهوری به ایشان ارائه شود.
در پایان این دیدار، طرفین بر ادامه برگزاری جلسات در سطح مدیران و کارشناسان شرکت‌ها برای بررسی نحوه تعامل و همکاری تاکید کردند.

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + دو =

پست های مرتبط