اخبار 23 اردیبهشت, 1402 12:48 ب.ظ
اخبار 23 اردیبهشت, 1402 12:48 ب.ظ

دیدار معاون و مدیران موسسه با فرهنگیان استان البرز و بیان جزییات طرح ارزش مالکانه

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست با فرهنگیان استان البرز گفت: نخستین فاز ارزش مالکانه به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سی و یکم اردیبهشت ماه جاری واگذار می‌شود.

مهندس حمید باقرنژاد و هیات همراه روز یکشنبه 24 اردیبهشت 1402در سفر به استان البرز، ضمن نشست با اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان این استان، با مدیرکل آموزش و پرورش و شورای معاونان اداره کل، استاندار البرز و خانواده‌ دو تن از شهدای فرهنگیان شهر کرج دیدار کردند. در این دیدارها دکتر داریوش خدادادی مدیرعامل هلدینگ تدبیرگران اطلس و تعدادی از مدیران شرکت‌های تابعه این هلدینگ حضور داشتند.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه در دیدار با فرهنگیان تصریح کرد: طبق اساسنامه صندوق، باید در زمان بازنشستگی با اعضای این صندوق تسویه حساب انجام شود بنابراین در نخستین فاز طرح ارزش مالکانه، سهام شرکت‌ها به اعضای بازنشسته واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگیان اطمینان داشته باشند که حقوق تمامی اعضای بازنشسته و شاغل محفوظ خواهد بود، خاطرنشان کرد: از شرکت‌های تابعه موسسه به همه اعضاء، سهام اختصاص پیدا می‌کند.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه یادآور شد: واگذاری ارزش مالکانه به اعضاء، به میزان سهم هر یک از آنها از ارزش مالکانه خواهد بود که طبق اساسنامه، هنگام تسویه حساب با اعضاء در زمان بازنشستگی به آنها تعلق می‌گیرد.

مهندس باقرنژاد تصریح کرد: سهم فرهنگیان شاغل نیز محفوظ است و بر اساس میزان واریزی و سابقه عضویت آنها در صندوق محاسبه می‌شود که در زمان بازنشستگی به آنها واگذار خواهد شد.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه صندوق ادامه داد: فرمول محاسبه نسبت سهم هر یک از اعضاء از ارزش مالکانه به نحوی است که در هر زمان امکان محاسبه و تعیین میزان ارزش سهم هر فرد از ارزش مالکانه را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: به منظور اجرای بهینه این طرح، یک کارگروه تخصصی تشکیل شده است تا واگذاری سهام به فرهنگیان به صورت کاملا دقیق، محاسبه شده و اطمینان‌بخش انجام ‌شود به طوری که در حق کسی اجحافی صورت نگیرد.

مهندس باقرنژاد افزود: با تلاش‌های انجام شده ، واگذاری سهام مراحل کارشناسی، ارزیابی و شناسایی شرکت‌های قابل واگذاری را طی کرده است و در ۳۱ اردیبهشت ماه، فاز اول این طرح رونمایی می شود.

وی با بیان اینکه تمامی راهکارهای در دسترس برای واگذاری ارزش مالکانه به دقت و از ابعاد مختلف بررسی شده‌اند و راهکاری با کمترین تبعات منفی و بیشترین منافع برای اعضاء انتخاب شده است، عنوان کرد: به فرهنگیان توصیه می‌کنیم اطلاعات خود را در حوزه بورسی ارتقاء دهند و آموزش‌هایی از طریق موسسه برای فرهنگیان در استان‌ها از جمله البرز در دستور کار قرار گیرد.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه اظهار کرد: بهترین و عادلانه‌ترین روش را برای تخصیص ارزش مالکانه به اعضاء انتخاب شده است زیرا نسبت به سایر روش‌های موجود از مزایای بیشتری برخوردار است.

وی تاکید کرد: اطلاع‌رسانی مطلوب در زمینه چگونگی عملکرد این صندوق به فرهنگیان می‌تواند در ایجاد انگیزه برای جذب افراد غیر عضو و استمرار عضویت برای اعضای حال حاضر موثر باشد که در این زمینه تلاش‌های جدی صورت گرفته است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش البرز: فرهنگیان به صندوق اعتماد دارند و با آن همراه هستند

در این همایش، مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز نیز گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان امید بخش حرکت کند زیرا این صندوق برای رفاه و حمایت از معلمان تشکیل شده است.

علی حجرگشت افزود: صندوق ذخیره فرهگیان جزو صندوق‌های بزرگ کشور است که معلمان انتظار خدمات بیشتر و کاملی از این صندوق که از سرمایه خودشان شکل گرفته، دارند.

وی بیان کرد: باید همگرایی، تعامل و تفاهم بین آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان ایجاد شود زیرا این نگاه مشترک برای خدمت به فرهنگیان ضرورت دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: باید از ظرفیت صندوق فرهنگیان برای سود دهی به اعضای آن استفاده کنیم و در استان البرز ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توان در قالب صندوق ذخیره فرهنگیان از آن استفاده کرد.

حجرگشت یادآورشد: مسکن، سلامت و گردشگری در استان البرز از جمله محورهای مهمی است که می‌توان از ظرفیت صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه خدمات به فرهنگیان عضو این صندوق استفاده کرد که این مهم نیاز به برنامه‌ریزی و کارشناسی از سوی مدیران استانی و کشوری دارد.

وی ادامه داد: باید با همکاری و هم‌اندیشی زمینه رشد صندوق ذخیره فرهنگیان در استان البرز با هدف سوددهی به فرهنگیان عضور را فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه درصد بالایی از فرهنگیان استان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند، گفت: دولت مردمی و انقلابی در راه خدمت به فرهنگیان گام‌های بلندی برداشته است.

حجرگشت افزود: مشارکت بالای فرهنگیان در عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان نشان از اعتماد و همراهی آنان با این مجموعه دارد لذا فرهنگیان با عضویت در صندوق در واقع اقدام به یک سرمایه‌گذاری امیدبخش برای آینده خود می‌کنند.

 

دیدار با خانواده شهدای فرهنگی در کرج

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز همچنین با خانواده‌های دو تن از شهدای فرهنگی در کرج دیدار کردند.

در این دیدارها از خانواده معلمان شهید حسن شاه‌بختی  و بمانعلی ترک‌صفایی تجلیل به عمل آمد و از خاطرات  و توصیه‌های همسران این شهدای والامقام در زندگی و دوران هشت سال دفاع مقدس بهره‌مند شدند.

عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور از شهدا به عنوان چراغ  هدایتگر زندگی در جامعه یاد کرد.

مهندس باقرنژاد افزود: تکریم از خانواده شهدای گرانقدر به ما روحیه خدمت می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش نیز در این دیدارها افزود: شهدا فرهنگ ولایت‌مداری را برای ما تبیین کردند.

علی حجرگشت اظهار کرد:  امسال به مناسبت هفته معلم برنامه دیدار با خانواده معلمان شهید را در استان انجام دادیم  تا بار دیگر از شهدا از جمله شهدای فرهنگی، یادی کرده باشیم زیرا امنیت و آرامش کنونی کشور مرهون خون پاک شهیدان گرانقدر است.

وی بیان داشت: شهدا، جانبازان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس با مقاومت در برابر دشمن بعثی، اجازه ندادند که یک وجب از خاک کشور به دست دشمنان بیفتد.

وی ادامه داد: احترام به مقام شامخ شهدا یک وظیفه همگانی است که باید آن را در کلاس‌های درس به دانش آموزان بیاموزیم.

حجرگشت تصریح کرد: شهدا چراغ راه مسئولان در ارایه خدمت به مردم هستند.

 

استاندار البرز: آماده همکاری با صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم

در ادامه این دیدارها، معاون و مدیران موسسه، نشستی با استاندار البرز برگزار کردند.

مجتبی عبدالهی استاندار البرز در این دیدار گفت: از نحوه تشکیل و فعالیت کاری صندوق ذخیره فرهنگیان مطلع هستم اما این صندوق برای خدمت به قشر فرهنگی باید برنامه‌محور حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان از اندوخته خود معلمان شکل گرفته است، یادآورشد: در بحث سرمایه‌گذاری این صندوق در استان البرز باید بر اساس کتابچه اقتصادی و لیست سرمایه‌گذاری در استان اقدام کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد وضعیت کارخانه قند کرج هم نیاز به بازدید و برگزاری جلسه مشترک تیم استانداری، آموزش و پرورش و صندوق ذخیره فرهنگیان دارد.

عبدالهی ادامه داد: صندوق ذخیره فرهنگیان زمینههای همکاری در استان البرز را معرفی کند تا از سوی تیم کارشناسی و مشاور مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: انگیزه و رغبت فرهنگیان برای عضویت و مشارکت در برنامه‌های صندوق ذخیر فرهنگیان نیز باید افزایش یابد و با کارکردن می‌توان اعتمادسازی کرد.

استاندار البرز افزود: استان با آموزش و پرورش به منظور افزایش خدمات به دانش آموزان و فرهنگیان همراه است و در زمینه صندوق ذخیره فرهنگیان نیز این تعامل پس از بررسی فعالیت‌هایی که مطرح می‌شود، امکان‌پذیر است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + هفت =

پست های مرتبط