اخبار 8 بهمن, 1401 2:18 ب.ظ
اخبار 8 بهمن, 1401 2:18 ب.ظ

دکتر نجف‌پور در مجمع عمومی سالیانه هلدینگ ساختمانی معلم تاکید کرد:

ساخت مسکن برای فرهنگیان با رویکرد خدمات اقتصادی

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ساخت مسکن مناسب برای فرهنگیان عزیز را یکی از استراتژی‌های موسسه و مورد تاکید وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: هلدینگ ساختمانی معلم لازم است در چارچوب خدمات اقتصادی به ساخت مسکن در شان فرهنگیان و با شرایط ویژه اقدام کند به طوری که هم برای معلمان عضو صندوق فواید خوبی داشته و هم برای موسسه سودآوری داشته باشد.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی مدیرعامل موسسه روز چهارشنبه 5 دیماه در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت ساختمانی معلم منتهی به 31 شهریور 1401 که به ریاست ایشان و با حضور مهندس حمید باقرنژاد عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی و دکتر علیرضا فتحی‌نیا معاون امور شرکت‌های موسسه به عنوان ناظران و همچنین سید فرزاد نجات‌نیا مدیرعامل هلدینگ ساختمانی معلم به عنوان دبیر جلسه برگزار شد، تصریح کرد: ارائه خدمات مسکن به فرهنگیان باید بر اساس یک برنامه قوی صورت گیرد.

وی افزود: توقف در مسائل گذشته که مانع پیشرفت موسسه و شرکت‌های تابعه آن شود پذیرفته نیست و حتی باید بتوانیم با طرح‌ریزی عاقلانه و اقدامات هوشمندانه، کاستی‌ها را جبران و با قوت رو به جلو حرکت کنیم.

مدیرعامل موسسه با اشاره به وضعیت بازار ساخت‌وساز و مسکن در کشور و با تحلیل این بازار مهم و اثرگذار اقتصاد اظهار داشت: باید در برنامه‌ریزی‌های خود مولفه‌های تاثیرگذار بر این بازار از جمله جهش‌های قیمتی و تورم را در نظر بگیریم و بر اساس عنصر زمان‌شناسی، دارایی‌های هلدینگ را به درستی مدیریت کنیم و خدمات ارزشمند به جامعه هدف و اعضای صندوق ارائه نمائیم.

دکتر نجف‌پور کردی تصریح کرد: یکی از خدمات بزرگ به فرهنگیان، تامین منابع مالی از شبکه بانکی کشور و بازار سرمایه برای انجام پروژه‌های اقتصادی و ایجاد ارزش افزوده برای آنان است.

وی حرکت و اقدام بر اساس برنامه‌های مصوب هیات مدیره موسسه و هیات مدیره هلدینگ ساختمانی معلم را یک اصل ضروری عنوان و تصریح کرد: اگر با رویکرد آینده‌نگری و آینده‌پژوهی، تغییراتی در برنامه‌های مصوب مدنظر هست، باید این کار از مسیر درست انجام گیرد تا وقفه‌ای در فعالیت‌ها ایجاد نشود.

مدیرعامل موسسه با تاکید بر اهمیت نظامات راهبری و حاکمیت شرکتی، اظهار داشت: این نظامات به منظور بهبود کارآمدی و افزایش بهره‌وری طراحی شده‌اند بنابرایناین تعاملات در تمام ابعاد آن باید به درستی اجرا شوند.

دکتر نجف‌پور وجود پرونده‌های حقوقی را یکی از مهم‌ترین آفت‌های نهادهای اقتصادی عنوان کرد و افزود: برای حل مشکل پرونده‌های حقوقی موسسه که از گذشته تشکیل گردیده‌است باید از طریق ظرفیت‌سازی و تعاملات سازنده و با استفاده از اختیارات شورای حقوقی موسسه نسبت به تعیین تکلیف پرونده‌ها اقدام کرد. همچنین این پرونده‌ها به شکل مستمر پیگیری و گزارش آن به طور مرتب به مراجع ذیربط ارسال شود تا اطلاعات کافی در اختیار آنها برای تصمیم‌گیری وجود داشته باشد.

وی استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای غلبه بر چالش‌ها و ارزش‌آفرینی برای اعضای موسسه را از جلوه‌های هوشمندی در مدیریت دانست و گفت: قانون تجارت باید به شکل کامل در فعالیت‌ شرکت‌ها رعایت شود.

اصلاح پرتفوی هلدینگ ساختمانی معلم

در ابتدای این جلسه مهندس فرزاد نجات‌نیا مدیرعامل هلدینگ ساختمانی معلم ضمن ارائه گزارش عملکرد هیات مدیره به مجمع، اصلاح پرتفوی این شرکت را یکی از اولویت‌ها عنوان و تصریح کرد: بر اساس مطالعات بازار، ورود به پروژه‌های مسکونی لوکس، مسکن‌ متوسط برای اقشار میان درآمدی در تهران و کلانشهرها و همچنین پروژه‌های شهرک‌سازی و انبوه‌سازی از برنامه‌های شرکت‌ساختمانی معلم برای سال مالی جاری است.

وی افزود: ذخیره‌سازی زمین در شهرهای دارای پتانسیل رشد بالا، خرید و توسعه و فروش اراضی و گردشگری و اقامتی نیز در اولویت‌های بعدی سرمایه‌گذاری قرار دارند.

در پایان این جلسه نیز، صورت‌های مالی شرکت ساختمانی معلم برای سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 مورد تصویب مجمع قرار گرفت. همچنین شرکت آرمان آروین پارس به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و شرکت بهمند به عنوان حسابرس و بازرس علی‌البدل و روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شدند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − هفت =

پست های مرتبط