اخبار 31 فروردین, 1401 2:26 ب.ظ
اخبار 31 فروردین, 1401 2:26 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در بازدید از پروژه ساختمانی مگاپارس:

سرمایه‌های فرهنگیان باید بیشترین سودآوری را داشته باشند

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه وظیفه ما حفاظت از کلیه دارایی‌های فرهنگیان عضو این موسسه گفت: ما کاملا مراقب خواهیم بود که سرمایه‌های فرهنگیان در حوزه‌ها و پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری شود که دارای بهترین بازدهی و بیشترین سودآوری برای آنان باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، جواد نوری مدیرعامل موسسه به همراه برخی از مدیران موسسه، روز شنبه 27 فروردین 1401 ضمن بازدید از پروژه مگاپارس متعلق به هلدینگ ساختمانی معلم، از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت و بر مراقبت از دارایی‌های اعضای موسسه تاکید کرد.

وی افزود: اکنون به دنبال اثربخشی و کارآمدسازی اقدامات جاری هستیم و با توجه به ظرفیت‌هایی که در هلدینگ ساختمانی ایجاد شده است، می‌توانیم کارهای بسیار بزرگی در حوزه مسکن فرهنگیان و همچنین املاک آموزش و پرورش انجام دهیم که علاوه بر پاسخگویی به نیازهای این جامعه، سودآوری قابل توجهی نصیب فرهنگیان خواهد کرد.

نوری با اشاره به عظمت پروژه مگاپارس و فعالیت‌های انجام شده در این مجتمع سبز، گفت: این پروژه طراحی خوبی داشته است و این موضوع باید در روند اجرا هم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد زیرا اجرای مناسب پروژه در کیفیت فروش و قیمت‌گذاری تاثیرگذار خواهد بود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به پیشرفت فیزیکی 82 درصدی پروژه مگاپارس، می‌توان گفت که این پروژه از لحاظ مدیریتی عملکرد مناسبی داشته و توانسته چالش‌های بسیار زیادی را پشت سر بگذارد و تا به این مرحله برسد اما باید به لحاظ فنی و مهندسی تقویت شود.

وی ارزش روز مجتمع سبز مگاپارس را بسیار بیشتر از ارزش دفتری و حتی پیش‌بینی‌های موجود دانست و گفت: اگر مراحل بعدی کار به درستی مدیریت شود، ارزش نهفته این پروژه نمایان خواهد شد و انتظار ما این است که دارایی و سرمایه فرهنگیان، بیشترین بازدهی و سودآوری را داشته باشند.

نوری با اشاره به اینکه جامعه فرهنگیان نگاه سودآوری به فعالیت‌های این صندوق دارند، گفت: اعضای صندوق به دنبال این هستند که واریزی‌های آنها به صندوق در طول دوران خدمت خود در آموزش و پرورش، طوری سرمایه‌گذاری شود که در زمان بازنشستگی بتواند گره‌ای از مشکلات معیشتی آنها را بگشاید و هیچ عذر و بهانه‌ای را نخواهند پذیرفت.

مدیرعامل موسسه با بیان اینکه صنعت ساختمانی دارای اهمیت بسیار زیادی است و به نوعی لوکوموتیو صنعت در هر کشوری محسوب می‌شود، افزود: خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان با دارا بودن هلدینگ ساختمانی معلم در مجموعه خود، می‌تواند نقش بسزایی در این صنعت داشته باشد به ویژه اینکه در پروژه‌های ملی مانند نهضت ملی مسکن ورود کند که باعث خوشنام شدن این برند شود.

 

تمرکز بر تسریع در تکمیل و اتمام پروژه مگاپارس

در ادامه این جلسه، نادر جعفریوسفی قائم مقام موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه اقدامات عوامل اجرایی این پروژه بزرگ و پیشرفت‌ صورت گرفته به ویژه جهت اخذ مجوزهای مربوطه طی دو سال گذشته قابل تقدیر است، گفت: مدیریت بهینه منابع مالی، دقت در انعقاد قراردادهای واگذاری و مشارکتی جهت به حداکثر رساندن منافع حاصله و مشورت با امور حقوقی صندوق ذخیره فرهنگیان باید در دستور کار مدیران هلدینگ ساختمانی معلم قرار گیرد.

وی افزود: برنامه‌ریزی صحیح جهت انتخاب زمان بهینه واگذاری واحدها در راستای به حداکثر رساندن منافع حاصل از پروژه و تسریع در تکمیل و اتمام پروژه عظیم مگاپارس، از مواردی است که باید به آنها توجه ویژه شود تا منافع اعضای موسسه حفظ شود.

 

هلدینگ ساختمانی معلم می‌تواند در تامین مسکن اعضای صندوق نقش‌آفرینی کند

همچنین عباسعلی قدیریان معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در هلدینگ ساختمانی معلم ایجاد شده است، گفت: از این ظرفیت می‌توانیم برای ارائه خدمات به فرهنگیان عضو موسسه استفاده کنیم به طوری که اگر یک بسته شامل 30 الی 40 هزار واحد مسکونی برای اعضای در شرف بازنشستگی تعریف کنیم، آنها به استمرار عضویت در صندوق ترغیب می‌شوند.

وی افزود: شرکت ساختمانی معلم می‌تواند از ابزارهای مختلف مالی به ویژه ظرفیت بازار سرمایه برای تکمیل پروژه‌های خود استفاده کرده و آنها را تکمیل کند تا هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسند زیرا صندوق باید به تعهدات خود در قبال اعضا عمل کند و این موضوع وابسته به سودآوری شرکت‌های اصلی و تابعه موسسه است.

فاز اول پروژه مگاپارس شهریور 1401 به بهره‌برداری می‌رسد

امید علیجانی مدیرعامل هلدینگ ساختمانی معلم نیز ضمن ارائه گزارشی از این پروژه، گفت: عملیات اجرایی پروژه مگاپارس در سال 1386 در زمینی به مساحت 27 هزار متر مربع در خیابان معلم تهران آغاز شد و هلدینگ ساختمانی معلم از شرکت‌های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان با حدود 43 درصد، بزرگترین سهامدار آن است.

وی با اشاره به اینکه زیربنای ناخالص این پروژه بالغ بر 215 هزار مترمربع و زیربنای قابل فروش آن نیز بالغ بر 68 هزار متر مربع است، افزود: این پروژه چند منظوره شامل واحدهای تجاری، اداری، فروشگاه زنجیره‌ای، رستوران، بانک، سینما و تئاتر، کتابخانه، نمازخانه، شهربازی، پارکینگ و … است و به معنی خاص کلمه یک مال واقعی است.

علیجانی گفت: پروژه مگاپارس اولین گرین مال ایران محسوب می شود که دارای بیش از یک هکتار بام سبز و یک آبشار است.

مدیرعامل هلدینگ ساختمانی معلم با اشاره به روند اجرای پروژه مگاپارس و پیشرفت آن تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه به صورت تجمیعی بیش از 82 درصد و در بخش‌هایی از پروژه بیش از 90 درصد است و فاز یک آن که شامل برج اداری و طبقات منفی یک و دو است تا 31 شهریور 1401 به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه مجموع سرمایه‌گذاری موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در این پروژه تا 31 شهریور 1400 حدود 343 میلیارد تومان بوده است، گفت: ارزش روز سرمایه صندوق بالغ بر 1600 میلیارد تومان برآورد می‌شود که البته با تکمیل پروژه به مراتب بالاتر خواهد رفت.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

پست های مرتبط