اخبار 17 مرداد, 1398 12:53 ب.ظ
اخبار 17 مرداد, 1398 12:53 ب.ظ

با چشم‌انداز سودآوری سالانه 5 هزار میلیارد تومان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش: صندوق ذخیره فرهنگیان به آرامش رسیده است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در مراسم افتتاح تالار 1500 نفری فرهنگ خرم آباد که توسط صندوق ذخیره فرهنگیان تکمیل شده است، گفت: امروز صندوق ذخیره فرهنگیان به یک آرامش رسیده است و رقم سودآوری آن در سال‌های آتی به 5 هزار میلیارد تومان در سال می رسد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش و مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در سفر به استان لرستان با حضور در اردوگاه دانش آموزی آیت الله کمالوند خرم آباد تالار فرهنگ خرم آباد را افتتاح کردند.

این تالار  با مساحت 1500 متر مربع در دو بخش خانم ها و آقایان، با ظرفیت هزار نفر و در مدت یک سال، توسط صندوق ذخیره فرهنگیان و با همکاری معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان، در فضای اردوگاه دانش آموزی کمالوند راه اندازی شده است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در این مراسم با بیان اینکه امروز صندوق ذخیره فرهنگیان به یک آرامش رسیده است، تصریح کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان سال گذشته ۶۲۰ میلیارد تومان سود در بین فرهنگیان توزیع کرده است.

وی با اشاره به اینکه میانگین دریافتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی از صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است گفت: رقم سودآوری صندوق در سال‌های آینده به بیش از ۵ هزار میلیارد تومان در سال خواهد رسید که با توجه به آن میزان دریافتی فرهنگیان بسیار بیشتر خواهد بود.

حسینی با تاکید بر اینکه همه دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان به اطلاع فرهنگیان برسد و باید مختص فرهنگیان باشد، افزود: نمی‌خواهیم مثل نظام بانکی عمل کنیم که صادرات و واردات می‌کند و از سود فعالیت‌های اقتصادی سود سهامداران خود را می‌دهد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش صندوق ذخیره فرهنگیان را ساختاری برای ارتقای سطح معیشت فرهنگیان خواند و گفت: این صندوق در ۱۵۰ شرکت و صندوق سهم دارد

وی یادآور شد: صندوق ذخیره فرهنگیان هویتی به جز فرهنگیان ندارد و هر دارایی و سودی که برای صندوق حاصل می‌شود مخاطب اصلی آن معلمان و فرهنگیان هستند. بنابراین ارزش افزوده دارایی های مؤسسه باید محاسبه شود و معلمان از سهام پتروشیمی ها نیز بهره مند شوند.


مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان: برای بهره‌مندی از سود سرشار آینده، بازنشستگان تسویه نکنند

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در این مراسم با تاکید بر عضویت حداکثری معلمان در صندوق گفت: معلمان باید عضو صندوق باشند در غیراینصورت واگذاری سهام به آنها تعلق نخواهد گرفت.

مهدی نیکدل افزود: براساس قانون، صندوق ذخیره فرهنگیان برای بعد از بازنشستگی است و در ابتدای تاسیس آن تاکنون توجه چندانی به خدمات حین خدمت نشده، که اکنون این امر در برنامه کاری قرار دارد.

به گفته وی سودآوری این صندوق در سال مالی ۹۶ حدود ۲۸۴ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۷ به ۶۲۰ میلیارد تومان رسید. همچنین پیش بینی می شود سود امسال تا ۹۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد و امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ بیش از پنج هزار میلیارد تومان سودآوری ایجاد شود.

نیکدل همچنین از فرهنگیان خواست پس از بازنشستگی به عضویت خود در صندوق ادامه بدهند تا از سود سرشار سال‌های آینده برخوردار شوند.

عکس های مرتبط:

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + چهارده =

پست های مرتبط