اخبار 11 اسفند, 1397 10:13 ق.ظ
اخبار 11 اسفند, 1397 10:13 ق.ظ

سودآوری چشمگیر صندوق ذخیره فرهنگیان از سال 1399

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به افتتاح سالانه یک پتروشیمی از سال 1398 تا ۱۴۰۱ و سودآوری چشمگیر از سال 1399 از ارائه خدمات گسترده‌تر صندوق به فرهنگیان عضو خبر داد.

مهدی نیکدل در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه سود صندوق ذخیره فرهنگیان در مقایسه با سال گذشته دو برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: سال گذشته میزان سود این صندوق 280 میلیارد تومان بود که امسال به 622 میلیارد تومان رسیده است و این همان سود قابل تقسیم میان فرهنگیان است.

وی افزود: از سال آینده هر سال یک پتروشیمی جدید به مدار تولید می‌آید به گونه‌ای که تا پایان سال 1398 پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه، سال 1399 پتروشیمی سبلان، 1400 پتروشیمی دنا و سال 1401 پتروشیمی سیراف افتتاح می‌شود. بنابراین عمده سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه پتروشیمی خواهد بود زیرا سودآور است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ممکن است سال آینده به دلیل اینکه پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه نیمه دوم سال به بهره‌برداری می‌رسد میزان سوددهی صندوق همانند امسال باشد اما از سال 99 سودآوری صندوق چشمگیر خواهد بود.

نیکدل در ادامه در پاسخ به این پرسش که طرح کارت اعتباری فرهنگیان تا چه اندازه جدی است و تا به امروز چند نفر از آن بهره‌مند شده‌اند؟ عنوان کرد: این پروژه فعلاً به صورت پایلوت در استان خراسان اجرا می‌شود و در قالب آن کارت اعتباری به مبلغ 3 میلیون تومان در اختیار فرهنگیان عضو صندوق قرار می‌گیرد. با این حال در نظر داریم این طرح را در سراسر کشور توسعه دهیم اما اجرای آن بستگی به همکاری بانک‌ها با ما دارد و با اجرای آن به جای اینکه فرهنگیان به دنبال دریافت وام از بانک‌ها باشند از کارت اعتباری بهره‌مند می‌شوند تا برای خریدهای ضروری از آن استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان ادامه داد: شرکت هواپیمایی صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز افتتاح نشده است و جزو برنامه‌های آینده است. همچنین اگر مجلس شورای اسلامی موافقت کند بانک فرهنگیان را افتتاح خواهیم کرد؛ البته دو کمیسیون مجلس با این موضوع موافقت کرده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان یک بار تجربه بانک سرمایه را داشتند که نتوانست به ذینفعان اصلی خود یعنی فرهنگیان خدمات قابل قبولی ارائه دهد، بر چه اساس مجدد به دنبال افتتاح بانک دیگری هستید؟ عنوان کرد: بانک سرمایه چون سهامدار غیر وارد آن شد تا حدودی از دست آموزش و پرورش خارج شد اما در بانک فرهنگیان باید وجوه فرهنگیان گردش داشته باشد و به آنها خدمات دهد. به عنوان مثال به دنبال کارهای ویژه نباشد بلکه با کارهای کوچک به دنبال ارائه خدمات و اعطای وام به فرهنگیان باشد تا برای دریافت وام گرفتار بانک‌های دیگر نشوند نه اینکه وام‌های میلیاردی به دیگران بدهد.

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

پست های مرتبط