اخبار 29 بهمن, 1397 9:29 ق.ظ
اخبار 29 بهمن, 1397 9:29 ق.ظ

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛

سودسازی دو برابری، برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان در سال مالی 1397

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به عملکرد روبه رشد این موسسه، سودآوری خالص سال مالی منتهی به 31 شهریور 1397 این صندوق را بیش از دو برابر سال گذشته عنوان کرد و گفت: این اولین گام برای دستیابی به سودآوری سالانه بیشتر برای فرهنگیان عضو صندوق در سال‌های آتی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل در نشست کارگروه های جذب، نگهداشت و ارتقاء رضایتمندی اعضا و مناطق و نواحی و شهرستان های تابع اداره کل شهرستان های استان تهران شامل معاونین پشتیبانی و توسعه مدیریت، کارشناسان مسئول تعاون و امور رفاهی، کارشناسان مسئول امور اداری، کارشناسان مسئول امور مالی، کارشناسان مسئول فناوری اطلاعات، کارشناسان مسئول روابط عمومی به همراه نماینده صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به افزایش سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان از 284 میلیارد تومان در سال 1396 به 622 میلیارد تومان در سال 97، افزود: سود خالص تلفیقی موسسه نیز از 338 میلیارد تومان در سال گذشته به بیش از 1140 میلیارد تومان در سال مالی 97 رسیده است که نشان دهنده ورود موسسه به دوره رونق، شکوفایی و سودآوری است.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: با توجه به سرمایه گذاري‌ها‌ي انجام شده و برنامه‌ریزي‌هاي صورت گرفته، روند رو به رشد سودسازی موسسه در هر سال طی سنوات آتی نیز ادامه خواهد داشت. بنابراین به فرهنگیانی که در شرف بازنشستگی قرار دارند توصیه می‌کنیم حتما عضویت‌شان را ادامه دهند تا از این سودها بهره‌مند شوند. زیرا سیاست اصلی موسسه در دوره جدید مدیریت از سال 1395، سودسازی برای اعضای محترم صندوق تدوین و ترسیم شده است.

نیکدل همچنین به صدور رای بدوی دیوان عدالت اداری در خصوص زنده شدن 634 میلیارد تومان سهم دولت در طی برنامه پنجم اشاره کرد و گفت: سهم دولت صرفا به فرهنگیانی تعلق می‌گیرد که عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند بنابراین توصیه می کنیم همه فرهنگیان به عضویت صندوق اقدام کنند.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان یکی دیگر از اقدامات موسسه را تصویب سهم 5 درصدی دولت در برنامه ششم توسعه (ماده 85) و همچنین اقدام برای دائمی کردن آن عنوان کرد و افزود: فرهنگیان عضو موسسه صرفا در صورتی از حداکثر سهم 5 درصدی دولت برخوردار می‌شوند که سهم خود را تا 5 درصد افزایش دهند زیرا در غیر این صورت از مابقی سهم دولت برخوردار نمی‌شوند.

وی گفت: تاکنون بیش از 100 هزار نفر از فرهنگیان عضو نسبت به افزایش میزان واریزی خود تا 5 درصد اقدام کرده‌اند و به همان نسبت سهم دولت به آنها تعلق می‌گیرد.

مهدی نیکدل تصریح کرد: تلاش برای تاسیس بانک فرهنگیان از دیگر برنامه‌های موسسه برای ارائه تسهیلات و سایر خدمات مالی به فرهنگیان است که قبلا دو بار در صحن علنی مجلس مطرح شده و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارجاع شده تا پس از بررسی، مجددا در صحن علنی مطرح و تصمیم‌گیري شود.

نیکدل با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان در حوزه انرژی و پتروشیمی گفت: علاوه بر اینکه پتروشیمی‌های موسسه سودآوری قابل توجهی در سال‌های آتی نصیب فرهنگیان عضو می‌کنند اما در نظر داریم بخشی از سهام شرکت‌های سودده را در قالب سهام ترجیحی در اختیار فرهنگیان قرار دهیم تا بتوانند در حین خدمت هم از سودهای کلان این شرکت‌ها بهره ببرند.

وی از دیگر فعالیت‌های موسسه برای اعضا را فعالیت در حوزه خدمات رفاهی عنوان کرد و افزود: پروژه بزرگ ارایه کارت اعتباري به فرهنگیان عضو وارد فاز اجرایی شده و در حال برگزاري مناقصه و انتخاب شرکت ارایه دهنده خدمات الکترونیکی است و اجراي آزمایشی به زودي آغاز خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به سرمایه‌گذاری‌های جدید موسسه اشاره کرد و گفت: تاسیس شرکت هواپیمایی با هدف راه اندازي خطوط هوایی کم هزینه، ایجاد شرکت مدیریت فرآیندهاي نیروگاهی در زمینه انرژي‌هاي نو و تجدیدپذیر و همچنین خرید بیش از نیمی از هلدینگ پتروشیمی انرژي سپهر از جمله سرمایه‌گذاری‌های جدید با چشم‌انداز سودآوری و ارائه خدمات رفاهی مناسب به فرهنگیان است.

نیکدل تصریح کرد: شرکت انرژی سپهر که 51 درصد آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است دارای 4 پروژه تولید متانول و اوره است که از سال 1398 به ترتیب وارد مدار تولید می‌شوند و در صورت بهره‌برداری کامل از این طرح‌ها تا 5 سال آینده، سودآوری سالانه آنها بسیار قابل توجه خواهد بود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 12 =

پست های مرتبط