اخبار 12 تیر, 1398 9:37 ق.ظ
اخبار 12 تیر, 1398 9:37 ق.ظ

مدیرکل آموزش و پرورش فارس عنوان کرد:

شخصا حق سهم خود را برای افزایش اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق افزایش می‌دهم

نجفی با اشاره به اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان یک امکان و فرصت هست که دولت در اختیار فرهنگیان قرار داده و باید با آگاه سازی همکاران فرهنگی زمینه استفاده همه آنها از این فرصت را فراهم کرد، گفت: باید زمینه بازگشت اعتماد فرهنگیان به این صندوق را فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «علی عسکر نجفی»، روز چهارشنبه 12 تیر در جلسه کارگروه استانی جذب و نگه داشت اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: هرقدر بنیه مالی صندوق ذخیره فرهنگیان قوی تر باشد، قدرت فعالیت های اقتصادی این صندوق نیز قوی تر خواهد شد و در نهایت این همکاران فرهنگی هستند که به عنوان سهامداران این صندوق منتفع خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه درحال حاضر 85 درصد فرهنگیان فارس عضو صندوق ذخیره هستند، گفت: 15درصد باقیمانده در واقع خود را از کمک دولت محروم کرده اند که باید تلاش شود تا این همکاران هم منتفع شوند.

وی با اشاره به اینکه درسال های اخیر براساس اتفاقاتی که در بانک «سرمایه»، افتاد، اعتماد فرهنگیان به صندوق به عنوان سهامدار اصلی این بانک را دچار خدشه کرد و یادآور شد: براساس گزارش های مکرر مسئولین صندوق و حتی سایر نهادهای نظارتی هیچ مشکلی به صندوق وارد نیست و باید زمینه بازگشت این اعتماد را فراهم کرد.

نجفی گفت: درحال حاضر با توجه به مصوبه ای که وجود دارد اعضا می توانند میزان حق سهم خود را تا پنج درصد افزایش دهند که این کار باعث خواهد شد براساس تعهدی که دولت نسبت به صندوق دارد میزان کمک دولت هم افزایش یابد که درنهایت به سود فرهنگیان است.

وی اظهارداشت: صندوق ذخیره فرهنگیان یک امکان و فرصت هست که دولت در اختیار فرهنگیان قرار داده و باید با آگاه سازی همکاران فرهنگی زمینه استفاده همه آنها از این فرصت را فراهم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس اضافه کرد: در همین راستا شخصا حق سهم خود را برای افزایش اعتماد همکاران فرهنگی به صندوق ذخیره افزایش خواهم داد.

نجفی با اشاره به اینکه طبیعی است که مسئولین صندوق براساس رسالتی که دارند باید به دنبال طرح های سودآور اقتصادی برای افزایش سرمایه وسود اعضا باشند اما ازمسئولین صندوق ذخیره هم درخواست می شود تا درقالب طرح های مختلف، مسایل رفاهی و معیشتی اعضا که همگی از فرهنگیان هستند را هم در کنار مباحث سرمایه های که صندوق در حال فعالیت برای آنها هست مورد توجه قرار دهند.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 9 =

پست های مرتبط