اخبار 20 دی, 1401 9:14 ق.ظ
اخبار 20 دی, 1401 9:14 ق.ظ

شفاف‌سازی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان درباره وضعیت موسسه

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه دارایی‌های صندوق برای اعضا است و هیچ کس محرم‌تر از آنان نسبت به دارایی‌هایشان نیست، جزییاتی درخصوص وضعیت مالی موسسه از جمله پرونده‌های حقوقی، وضعیت پتروشیمی‌ها، انتصابات، تعهدات دولت و ایجاد هلدینگ صنعتی و معدنی ارائه کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی روز دوشنبه 19 دیماه 1401 در گردهمایی نمایندگان استانی موسسه، گفت: از ما مدیران صندوق مطالبه‌گری کنید زیرا به فرموده مقام معظم رهبری اگر مطالبه‌گری نباشد ممکن است از سوی مدیران غفلت صورت ‌گیرد.
دکتر نجف‌پور با اشاره به اینکه مطالبه‌گری و مشارکت فرهنگیان در امور موسسه نیازمند ارتباط و تعاملات موثر است، افزود: نظامات ارتباطی خوبی طراحی شده است و در قالب دستورالعمل و سامانه‌ها در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد. بنابراین، علاوه بر آگاهی عمومی باید دانایی اعضا را هم نسبت به مسائل موسسه بالا ببریم.وی با اشاره به ایجاد نظام انتصابات در موسسه، گفت: نظام انتصابات مبتنی بر شایستگی طراحی شده است تا افراد مبتنی بر تعهد، تبحر و تخصص در هر موقعیتی منصوب شوند فلذا کلیه انتصابات در قالب این سیستم انجام شده است.
مدیرعامل موسسه درباره تعهدات سهم دولت بیان کرد: موسسه حدود ۵ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد که از ظرفیت حاکمیتی به ویژه وزیر محترم آموزش و پرورش به منظور وصول مطالبات بهره‌مند شدیم و در قالب تهاتر با دولت در قالب نفت یا معادن، این مطالبات وصول خواهد شد.
دکتر نجف پور کردی درباره رفع چالش‌ پتروشیمی‌های موسسه نیز از انجام مذاکرات برای تامین منابع پروژه‌ها از ظرفیت‌های گوناگون‌ خبر داد و گفت: این موضوعات به سرانجام رسیده و در دست اقدام است.
مدیرعامل موسسه تصریح کرد: همچنین به منظور بهینه‌سازی پرتفوی دارایی‌های موسسه، در حال ایجاد هلدینگ صنعتی و معدنی هستیم تا بخشی از دارایی صندوق در این حوزه ساماندهی شود و از طرفی سهم متانولی‌ها کاهش یابد.
وی به موضوع پاسخگویی و شفافیت به اعضای موسسه به عنوان یک اصل اشاره کرد و گفت: تعاملات موسسه با اعضا باید اثربخشی لازم را داشته باشد به طوری که به تدریج رضایت اعضا جلب شود زیرا معلمان ما مرکز ثقل تربیت، دانایی و اخلاق جامعه هستند و رضایتمندی آنان اثر وضعی تربیتی و ساخت جامعه اسلامی‌مان دارد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − شش =

پست های مرتبط