اخبار 29 اردیبهشت, 1401 0:07 ق.ظ
اخبار 29 اردیبهشت, 1401 0:07 ق.ظ

وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس هیات‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق:

شفافیت در فعالیت‌ها، انسجام در درون و تعامل با بیرون، اهداف صندوق ذخیره را محقق می‌کند

دکتر یوسف نوری در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بر شفافیت فعالیت‌های صندوق ذخیره تأکید کرد و گفت: با توجه به گستردگی آموزش‌وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می‌تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.

عصر روز چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401 دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در آئین تکریم جواد نوری مدیرعامل سابق و معارفه حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان که در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: از همه‌کسانی که در صندوق ذخیره فرهنگیان در سال‌های اخیر فعالیت داشتند و زحمت کشیدند، تشکر می‌کنم.

رییس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: در هرزمانی که حکمرانی شایسته محقق نشود یک مجموعه ممکن است دچار انحراف شود چنان‌که صندوق ذخیره فرهنگیان با چنین مشکلی مواجه شد، لذا برای حکمرانی شایسته باید سه ویژگی؛ قانونمندی، عدالت محوری و برنامه راهبردی وجود داشته باشد.

دکتر نوری از تدوین آئین‌نامه جدید صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و تصریح کرد: اگر برنامه راهبردی در صندوق وجود داشته باشد، هلدینگ‌های زیرمجموعه نیز دارای برنامه هدفمند خواهند بود.

وی بر ضرورت داشتن برنامه‌های راهبردی تأکید کرد و افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان باید دارای اصول و قواعد حاکمیت شرکتی باشد و در خدمت کارکنان خدوم آموزش‌وپرورش عضو صندوق ذخیره فرهنگیان باشد، لذا نوع حاکمیت صندوق باید از نوع حاکمیت شرکتی باشد.

وزیر آموزش‌وپرورش بر تبدیل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به یک موسسه پیشرفته تأکید و عنوان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان با حاکمیت شرکتی می‌تواند سودآور باشد و در این صورت است که اهدافش محقق می‌شود.

وی بر شفافیت فعالیت‌های صندوق ذخیره تأکید و اضافه کرد: با توجه به گستردگی آموزش‌وپرورش انسجام در درون و تعامل با بیرون می‌تواند اهداف مهم صندوق ذخیره فرهنگیان را محقق سازد.

عضو کابینه دولت مردمی خاطرنشان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای وظایف اجتماعی خود باید دو مورد؛ توجه به جامعه هدف و توجه به ظرفیت‌های موجود درونی آموزش‌وپرورش را در دستور کار قرار دهد. همچنین حوزه‌های پرورشی، پژوهشی و …، مواردی است که صندوق می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود.

دکتر نوری اضافه کرد: در دولت انقلابی سیزدهم انتظار می‌رود موسسه‌ها بیش‌ازپیش مردمی شوند و در این راستا حرکت کنند.


دکترنجف‌پور: 
         تحقق اهداف صندوق با دو رویکرد خدماتی و اقتصادی توامان امکان‌پذیر است


در ادامه این نشست، حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: معلمان نقش انبیا و هدایت فرزندان و نقش ایجاد جامعه امام زمانی را دارند.

وی، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) در خصوص توجه به اقتصاد معلمین تصریح کرد: مبتنی بر اسناد بالا دستی و در راستای اهداف و ماموریت صندوق ذخیره فرهنگیان باید مبتنی بر عقلانیت دینی و اجتماعی برنامه‌ریزی کنیم و با تفاهم و همراهی و همدلی و با بهره‌گیری از مدیریت جهادی و انقلابی برای تحقق اهداف متعالی صندوق قدم برداریم.

دکتر نجف‌پور اضافه کرد: باید رویکرد اقتصادی برای تامین حداکثری منافع سهامداران در تمام ارکان صندوق حاکم باشد تا بتواند با ایجاد تعاملات راهبردی، خدمات شایسته ارائه دهد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه معلمان که انتظار عقلایی هم هست این است که مجموعه صندوق در جهت تامین و ارتقای رفاه و معیشت آنها نقش موثری داشته باشد و در طول دوران اشتغال آنها هم خدماتی ارائه نماید. این امکان وجود دارد که با در نظر گرفتن رویکرد اقتصادی، خدمات مالی خوبی هم به جامعه هدف ارائه کرد.

دکتر نجف‌پور از مدیران جهادی و انقلابی کشور و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری و دکتری مدیریت سیستم‌ها است. وی عضویت در هیات مدیره بانک قوامین و قائم مقامی این بانک را در کارنامه خود دارد و از مدیران ارشد بانک مهر اقتصاد، دبیرکل کانون بانکداری اسلامی و عضو کارگروه اقتصادی ستاد کل نیروهای مسلح بوده و طی سال‌های اخیر با حکم رییس کل بانک مرکزی به عنوان عضو هیات سرپرستی موسسه اعتباری نور نقش بسیار موثری ایفا نموده است.

او به عنوان یکی از مدیران استراتژیست و انقلابی، نقش بی‌بدیلی در مدیریت بحران موسسات مالی و پولی داشته است.

در این نشست همچنین از زحمات عیسی شهسوار خجسته به عنوان رئیس و رحیم اسماعیلی‌دانا و محمدصادق عزیزی به عنوان اعضای هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان تشکر و قدردانی شد و آقای دکتر غلامحسن تقی‌نتاج و آقای زارع پور به عنوان عضو هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شدند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + چهارده =

پست های مرتبط