اخبار 3 مرداد, 1401 3:32 ب.ظ
اخبار 3 مرداد, 1401 3:32 ب.ظ

رئیس جمهور در سفر به استان مرکزی:

صنایعی مانند ماشین سازی اراک باید سرمایه درگردش مناسب داشته باشند

آیت الله ابراهیم رئیسی در بیست و نهمین سفر استانی خود بر مولد بودن صنایع در استان مرکزی تاکید کرد و گفت: برخی صنایع مانند ماشین‌سازی باید برای پیشبرد اهداف و برنامه‌هایشان سرمایه در گردش مناسب داشته باشند.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه، به دنبال سلسله سفرهای استانی آیت الله رئیسی، رئیس دولت سیزدهم به استان‌های کشور در بیست و نهمین سفر از این برنامه، استان مرکزی مقصد رئیس جمهور، وزرا و هیئت همراه آنان بود.

در این سفر یک روزه دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، رئیس جمهور را همراهی کردند.

آیت الله رئیسی ضمن تبریک پنجم مرداد، روز اراک، به مردم این خطه گفت: این روز یادآور حماسه‌آفرینی مجموعه‌های صنعتی استان است که در دوران دفاع مقدس، پشتیبانی فنی و صنعتی را عهده‌دار بودند.

رئیس دولت سیزدهم، رمز موفقیت این دولت را در مردمی بودن آن دانست و تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌های کشور برای حل مشکلات و توسعه همه جانبه کشور استفاده ‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی یکی از مراکز مهم تولید است، تصریح کرد: باید بر ارتقای این ظرفیت اهتمام داشت و این مهم به دست مدیران جهادی و اقتصادی محقق می‌شود.

 

مخالف خصوصی‌سازی صنایع نیستیم

آیت الله رئیسی اظهار کرد: درسطح استان با تخصیص اعتبارات لازم، انتظار رشد جهشی در بازگشت به فعالیت صنایع تعطیل و نیمه تعطیل را داریم، مخالف خصوصی‌سازی نیستیم، اما خصوصی‌سازی درست و با سلامت کامل مدنظر است.

وی گفت: صنایع بزرگ استان مرکزی ظرفیت بسیاری هم برای اشتغال و هم برای انجام کار‌های بزرگ درکشور است که این صنایع مثل هپکو، آذرآب و ماشین‌سازی اراک باید سرمایه درگردش مناسب داشته باشند تا بتوانند کارشان را به درستی انجام دهند.

رئیس جمهور بیان کرد: با توجه به تولید محصول با کیفیت در این کارخانه‌ها باید از واردات محصولات مشابه جلوگیری شود همچنین در این زمینه باید به اصلاح سطوح مدیریتی توجه ویژه شود و جابجایی مدیران به گونه‌ای باشد تا مدیران جهادی بتوانند کار را پیش ببرند.

آیت الله رئیسی گفت: در این استان نباید دغدغه اشتغال وجود داشته باشد و نماد بیکاری مطرح شود، بلکه باید تلاش شود اشتغالزایی جایگزین بیکاری باشد.

وی اظهار کرد: در این سفر اجرای ۲۲۰ طرح در استان مرکزی مصوب شد که از این تعداد ۵۰ طرح زیربنایی، ۳۹ طرح در بخش آب، خاک و کشاورزی، ۶۵ طرح در بخش فرهنگی، آموزشی و ورزشی، ۲۰ طرح در بخش تکمیل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، ۹ طرح اشتغال‌زایی، 8 طرح صنعت و معدن، ۲۳ طرح مسایل رفاهی و ۱۰ طرح در حوزه انتظامی و قضایی است.

 

نقش بی‌بدیل مشارکت مردم در آموزش و پرورش

در این سفر وزیر آموزش و پرورش هم تأکید کرد: دولت سیزدهم دولتی برای مردم و برخاسته از آن است؛ که تمام تلاش و همت خود را برای خدمت به مردم و تأمین رضایت آن ها به کار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در حوزه آموزش و پرورش برای این استان و نرخ مشارکت قابل توجه خیرین در ساخت مدرسه گفت: مشارکت حداکثری مردم در دستگاه‌های اجرایی به ویژه در آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است.

دکتر یوسف نوری و هیات همراه همچنین در این سفر ضمن بازدید از شهرستان تفرش، مراسم غباروبی شهدای ترخوران و زیارت امامزاده محمد جد رهبر معظم انقلاب و دیدار با خانواده شهیدان احمد و محمد کمالی مقدم را در برنامه‌های خود داشتند.

در ادامه این سفر دکتر نجف‌پور کردی هم از شرکت ماشین‌سازی اراک که از شرکت‌های زیرمجموعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است، بازدید کرد و از نزدیک در جریان امورجاری و مسایل و مشکلات این مجموعه قرار گرفت و با تاسی از سخنان ریاست محترم جمهور، بر استفاده حداکثری از منابع و تسهیلات ارزان قیمت و با رعایت صرفه اقتصادی جهت پیشبرد اهداف و تامین سرمایه در گردش شرکت ماشین‌سازی اراک تاکید کردند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + 2 =

پست های مرتبط