اخبار 5 بهمن, 1401 3:44 ب.ظ
اخبار 5 بهمن, 1401 3:44 ب.ظ

دکتر نجف‌پورکردی:

طرح ارزش مالکانه با رویکرد ارزش‌آفرینی و رعایت قوانین و مقررات پیش می‌رود

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به پیشبرد همه‌جانبه فرآیند طرح ارزش مالکانه، گفت: رویکرد ما برای اجرای این طرح، ارزش‌آفرینی حداکثری برای فرهنگیان عضو موسسه است.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی روز سه‌شنبه 4 بهمن در جلسه کمیته راهبردی ارزش مالکانه که با حضور دکتر امین‌اله سالاری عضو هیات امنا، محمدحسن صدقی نماینده معلمان، مهندس حمید باقرنژاد عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی و دکتر علیرضا فتحی‌نیا معاون امور شرکت‌های موسسه و همچنین مدیران عامل هلدینگ‌ها برگزار شد، ضمن اشاره به تلاش‌های گذشته برای تحقق این طرح، بیان داشت: کارهای بسیار خوبی در این زمینه انجام شده بود اما به دلایل متعدد و چالش‌هایی که وجود داشت، این طرح به سرانجام نرسیده بود ولی ما مصمم هستیم که این مسیر را پیش ببریم.

وی ادامه داد: در فرآیند محاسبه ارزش مالکانه، بورسی شدن شرکت‌ها با رویکرد ارزش‌آفرینی حداکثری، در دستور کار قرار گرفته است و به موازات آن نیز بورسی شدن هلدینگ‌های موسسه پیش خواهد رفت.

مدیرعامل موسسه با اشاره به اینکه بورسی‌شدن شرکت‌ها و هلدینگ‌ها باید بر اساس کار کارشناسی پیش برود، تصریح کرد: موانع بورسی شدن باید احصا شده و روش‌های رفع آن ارائه شود و اگر نیاز به مصوبه‌ای جدید به نفع معلمان باشد، آن را به طور جدی دنبال می‌کنیم.

دکتر نجف‌پور ضمن تاکید بر رعایت قوانین و مقررات در این فرآیند، گفت: انتخاب شرکت‌های عرضه و پذیرش با رویکرد تمرکز بر زیر‌مجموعه‌های هلدینگ سرمایه‌گذاری فرهنگیان و در قالب چارچوب و معیارهایی که شرکت‌های مشاور ارائه می‌دهند، صورت گیرد و مبتنی بر سرعت، دقت و مدیریت هزینه و همچنین با رعایت قانون تجارت باشد.

وی در مورد روش ارزیابی دارایی‌ها و تقویم اموال بیان کرد: در این مورد با عقد قرارداد با کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه محترم قضائیه موافقت داریم و با ملاحظات بحث‌های انجام شده، مذاکرات و توافقات با کارشناسان انجام شود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 8 =

پست های مرتبط