اخبار 6 دی, 1400 1:05 ب.ظ
اخبار 6 دی, 1400 1:05 ب.ظ

فروش و درآمد ماشین‌سازی اراک ۱۲۶ درصد افزایش یافت

اراک – ایرنا – مدیر عامل شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: فروش و درآمد این واحد تولیدی مادر تخصصی در سال جاری ۱۲۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

«جعفر صفری» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مجموع فروش محصولات شرکت ماشین سازی اراک تا اواسط سال گذشته پنج هزار و ۱۰ میلیارد ریال بود اما فروش امسال این واحد تولیدی مادر تخصصی به ۱۱ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال رسیده است.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک اظهار داشت: با احتساب افزایش درآمدهای شرکت و کاهش هزینه‌های جاری، سود عملیاتی این واحد تولیدی از ۴۳۳ میلیارد ریال سال گذشته به یک‌هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال در سال جاری رسیده و سود خالص شرکت نیز از ۲۹۷ میلیارد ریال در سال ۹۹ به یک‌هزار و ۳۰ میلیارد ریال در سال جاری رسیده است و با این حساب سود خالص شرکت سه و نیم برابر سال قبل شده است.

صفری بیان کرد: کادر مدیریتی شرکت ماشین‌سازی اراک با هدف دستیابی به رشد پایدار و سوددهی مناسب شرکت افزایش کمی و کیفی تولید محصولات و جذب پروژه‌های کلان را در دستور کار خود قرار داده به طوری که برای افزایش سهم بازار و افزایش درآمدهای خود، مانده قراردادهای در دست اجرای شرکت را از مبلغ ۲۹ هزار و ۶۵۱ میلیارد ریال در سال مالی گذشته به مبلغ ۴۸ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال در سال جاری افزایش داده است.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های انجام شده و تلاش‌های کادر کارکنان زحمت‌کش این واحد مادرتخصصی حجم کل قراردادهای شرکت در سال جاری به ۷۲ هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال رسیده است که در طول سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.

مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک تاکید کرد: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده؛ شرکت ماشین‌سازی اراک به عنوان یکی از قطب‌های صنعت کشور افزایش تولید، درآمد و جذب پروژه‌های کلان را در دستور کار خود قرار داد و اکنون که ۹ ماه از سال می‌گذرد تمامی شاخص‌های مالی و تولیدی این شرکت نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

شرکت ماشین سازی اراک باتولید ۵۲ نوع محصول متنوع در حوزه‌های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، تاسیسات حرارتی و دیگ های بخار، ریخته‌گری آلیاژی و آهنگری، نیروگاه‌ها و انرژی های تجدید پذیر، پل، سازه‌های فلزی و تاسیسات بندری فعالیت می‌کند.

ماشین سازی اراک به‌منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده‌کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی، صنعتی در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه‌های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله‌های سنگین فلزی، انواع پل، دکل‌ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 2 =

پست های مرتبط