اخبار 15 تیر, 1401 6:13 ب.ظ
اخبار 15 تیر, 1401 6:13 ب.ظ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان؛

لزوم ایجاد فرهنگ سازمانی کارآمد با تاکید بر رویکرد بهره‌وری

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه هدف از برگزاری جلسات کمیته‌های راهبردی رسیدن به زبان واحد و مفاهمه مشترک است، گفت: انتظار ما این است که در نهایت فرهنگ سازمانی کارآمد با تاکید و توجه ویژه به موضوع بهره‌وری در مجموعه موسسه و هلدینگ‌ها وشرکت‌های تابعه ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی روز یکشنبه 12 تیر 1401 در دومین جلسه کمیته برنامه‌ریزی راهبردی با اشاره به اینکه برای سیاستگذاری از جنس راهبری و کنترلی، تعیین سبک، اقتضائات و به دنبال آن هدایتگری و کنترل اتفاق می‌افتد، بیان کرد: در این شیوه به هم ریختگی نداریم بلکه به شکل تعاملی عمل می‌کنیم و این نوع هدایتگری به معنی یاری رساندن است.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب هر سبکی برای راهبری به لوازم و زیرساخت‌‌های خاص خود نیاز دارد، گفت: در طراحی هریک از کمیته‌ها و تعریف وظایف آن باید دقت کافی وجود داشته باشد تا در خلال کار، موازی کاری شکل نگیرد بلکه باید کمیته‌هایی را تشکیل دهیم که زبان واحد و مفاهمه مشترک ایجاد کند و کارها به درستی پیش برود.

مدیرعامل مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهمیت موضوع ارتقای معیشتی جامعه هدف(فرهنگیان) در شکل‌گیری و فعالیت کمیته‌های راهبردی موسسه اظهار کرد: باید سازوکار مناسبی به کار گرفته شود که بتوانیم برخی از خدمات مورد انتظار برای فرهنگیان را ارائه کرده و در مقابل ارزش افزوده هم کسب کرد. به عنوان مثال می‌توان با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری،  وارد خدمات دانش‌بنیان شد و مطالبه جامعه هدف را مورد توجه اساسی قرار داد و بازدهی مناسب هم داشت بدون آنکه به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز باشد.

دکتر نجف‌پورکردی درباره اهمیت توجه به سرمایه انسانی در سیاستگذاری و راهبری در این بخش، بیان کرد: در نهایت باید فرهنگ سازمانی کارآمد به معنای رویکرد یکپارچه بهره‌وری ایجاد شود ضمن آنکه جلسات متعدد و خارج از عرف و بوروکراسی‌های اضافی وجود نداشته باشد.

ایشان با اشاره به شکل‌گیری مجموعه هم‌افزا و یکپارچه در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: خط قرمز مجموعه، ظرفیت‌سازی عقلایی هیئت مدیره در مواجهه با چالش‌های مجموعه است که باید در این مورد پاسخگو باشند.

در این جلسه همچنین درباره پیش‌نویس سند راهبردی برای موسسه و هلدینگ‌ها، حدود وظایف و اختیارات، تعداد کمیته‌های راهبردی و سیاستگذاری کلان بحث و بررسی لازم انجام و تبیین متناسب با آن صورت پذیرفت.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

پست های مرتبط