اخبار 22 اردیبهشت, 1397 12:04 ب.ظ
اخبار 22 اردیبهشت, 1397 12:04 ب.ظ

مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان عنوان کرد

لزوم همکاری روابط‌عمومی‌های وزارت آموزش و پرروش در زمینه اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی

حسین نورانی‌نژاد مدیر روابط‌عمومی و اموربین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان در گردهمایی روابط‌عمومی ادارات کل آموزش و پرورش در سراسر کشور با اشاره به اینکه موفقیت و حسن شهرت صندوق ذخیره فرهنگیان باعث سربلندی وزارت آموزش و پرورش است، گفت: ما همه عضو یک خانواده هستیم و باید نسبت به موضع‌گیری‌هایی که به صورت مغرضانه علیه این مجموعه صورت می‌گیرد، حساسیت نشان بدهیم.


نورانی‌نژاد اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف‌سازی را روش اصلی جلب اعتماد فرهنگیان به صندوق و مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: آنچه که در برخی رسانه و از جانب برخی افراد در دو سال گذشته علیه صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح شد با واقعیت فاصله بسیار زیادی دارد و وظیفه ما این است که واقعیت‌ها را به فرهنگیان منتقل کنیم تا فضای بدبینی و بی‌اعتمادی را از بین ببریم و در مقابل فضای کار و تلاش را پر رنگ کنیم.
وی با اشاره با استناد به گزارش تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: عمده مطالب مطرح شده علیه صندوق ذخیره فرهنگیان مربوط به بانک سرمایه و مطالبات معوق و سررسید گذشته این بانک بود این در حالی است که کمتر از 5 درصد از دارایی‌های صندوق در بانک سرمایه است و بیش از 95 درصد آن در سهام بورسی و فیر بورسی شرکت‌های مختلف از جمله در صنعت، ساختمان و پتروشیمی سرمایه‌گذاری‌شده است.
مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به منافع صندوق ذخیره فرهنگیان برای معلمان عضو و همچنین اقتصاد کشور گفت: میانگین سودآوری 17 درصدی صندوق ذخیره در طول 23 سال گذشته، میزان دریافتی برخی از فرهنگیان را به هفت برابر میزان واریزی عضو و حدود 25 میلیون تومان رسانده است.
وی افزود: این در حالی است که فرهنگیان عضو موسسه باید به خود ببالند که همزمان نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کنند و دو سایت بزرگ پتروشیمی در منطقه عسلویه شامل پتروشیمی مروارید و پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه متعلق به فرهنگیان است.
نورانی‌نژاد تصریح کرد: سرمایه‌گذاری‌های صندوق ذخیره فرهنگیان علاوه بر سودآوری اقتصادی برای اعضا، باعث ارتقای منزلت و جایگاه آنان شده است.

مطهری: نباید فضای بی اعتمادی در میان فرهنگیان را گسترش داد
در این گردهمایی همچنین دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هر چند روز معلم به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری نام گرفته است، در کنار پیگیری مسائل صنفی معلمان باید دراین ایام به تشریح شخصیت و تبیین افکار و اندیشه‌های شهید مطهری پرداخته شود.
وی افزود: متاسفانه برخی افراد با طرح مسائلی مانند اختلاس به ایجاد فضای بی‌اعتمادی در جامعه دامن زدند در حالی که بسیاری از مسائل مطرح شده مربوط به معوقات بانکی بود.
دکتر مطهری یادآور شد که همه باید مراقب باشیم که رفتار و گفتار ما باعث نا امیدی مردم نشود بلکه باید بذر امید را در دل مردم و به ویژه فرهنگیان بکاریم زیرا این قشر جایگاه بسیار حساسی دارند و وظیفه ساختن آینده کشور بر عهده آنان است.
معرفی تجهیزات آموزشی با هدف حمایت از تولید کالای ایرانی
همچنین در راستای تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از تولید کالای ایرانی، پوراحمد مدیرعامل شرکت تجهیزات مدارس ایران با اشاره به پیشینه شرکت مذکور در طراحی و تولید تجهیزات مورد نیاز مدارس کشور در طول چند دهه گذشته، اظهار کرد: طرح معاوضه تجهیزات مستعمل با تجهیزات نو و بازسازی تجهیزات فرسوده در حوزه تعلیم وتربیت، دو موضوعی است که در دستور کار این شرکت قرار دارد.
پوراحمد همچنین از تولید300 قلم کالا و تجهیزات آموزشی از جمله میز، کمد، صندلی و… خبرداد و افزود: در راستای سیاست زیباسازی فضای مدارس و رعایت اصول بهداشتی در ساخت تجهیزات با هدف تأمین سلامت فیزیکی دانش‌آموزان این شرکت اقدام به تولید تجهیزات مطابق با مدل‌های روز دنیا می‌کند.

نظری: برنامه ما، حرفه‌ای شدن روابط‌عمومی‌های آموزش و پرورش است
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی در گردهمایی مدیران مدیران روابط‌عمومی ستادی و استانی یا اشاره به اینکه پاسخگویی به موقع و کامل حق مخاطب است، گفت: برنامه ما، حرفه‌ای شدن روابط‌عمومی‌های آموزش و پرورش است.
مرتضی نظری به مشهود بودن افزایش سهم پاسخگویی آموزش و پرورش در شورای اطلاع‌رسانی دولت اشاره کرد و گفت: این اتفاق خوبی است و همه همکاران روابط‌عمومی در این تحرک رسانه‌ای و موفقیت نقش داشته‌اند و باید همواره پاسخ به مخاطبان و پرسش‌های آنان از اولویت‌ها اصلی باشد و حق مردم پاسخگویی به موقع و جامع است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 15 =

پست های مرتبط