اخبار 30 اردیبهشت, 1400 4:18 ب.ظ
اخبار 30 اردیبهشت, 1400 4:18 ب.ظ

مجتمع پتروشیمی سبلان وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان به دستور رئیس جمهور افتتاح شد/ نیمی از این مجتمع متعلق به فرهنگیان است

مجتمع پتروشیمی سبلان از شرکت های زیر مجموعه هلدینگ پتروفرهنگ وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان در منطقه ویژه پارس جنوبی در شهرستان عسلویه صبح امروز در ارتباط تصویری با رئیس جمهور وارد مدار تولید و بهره‌برداری شد.

مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ در مراسم افتتاح این پروژه بزرگ با بیان اینکه ساخت پتروشیمی سبلان در منطقه پارس جنوبی با تلاش متخصصان داخلی انجام شده اظهار داشت: در ساخت و بهره‌برداری از پتروشیمی سبلان از توان مهندسان و تولیدکنندگان داخلی استفاده شده است.

مرضیه شاهدایی، میزان سرمایه‌گذاری برای اجرای متانول سبلان را 406 میلیون دلار اعلام و گفت: ارزش محصولات این طرح پتروشیمی سالانه 412 میلیون دلار است و با توجه به سهم ۵١ درصدی فرهنگیان از این پروژه، سودآوری قابل توجهی نصیب آنان خواهد شد.

وی، پترو فرهنگ را یکی از هلدینگ های اصلی صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام و بیان کرد: این مجموعه ضمن اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و برای خلق ارزش در افزایش درآمدزایی برای فرهنگیان تلاش می‌کند.

مدیرعامل هلدینگ پترو فرهنگ، عسلویه را بزرگترین قطب اقتصادی کشور نام برد و گفت: مجموعه پترو فرهنگ توانست با شکستن سد تحریم‌های ظالمانه آمریکا، بار دیگر برای ایران اسلامی افتخارآفرینی کند و برگ زرین دیگری بر تارک صنعت این کشور به ثبت برساند.

شاهدایی، پتروشیمی سبلان را از زیر مجموعه‌های هلدینگ انرژی سپهر دانست و تصریح کرد: با بهره‌برداری از مجموعه پتروشیمی سبلان یک میلیون و 650 هزار تن به تولیدات صنعت پتروشیمی و محصولات آن اضافه می‌شود.

وی افزود: در مجتمع پتروشیمی سبلان علاوه بر  استفاده از تکنولوژی برخی اقلام خارجی، از تجهیزات داخلی با همیاری تولید کنندگان حداکثر استفاده شد.

مدیرعامل هلدینگ پترو فرهنگ، با بیان اینکه پترو فرهنگ دو مجموعه تولید متانول دیگر در دست اجرا دارد گفت: این مجموعه تا دو سال آینده چهار طرح در عرصه تولید متانول دارد و به بزرگترین تولید و صادر کننده متانول در دنیا تبدیل می‌شود که این مهم مزیت لازم را فراهم می‌کند تا با مجموعه دیگر تولید کنندگان متانول در کشور در تولید و سیاست‌گذاری این محصول و صادرات و تعیین قیمت جهانی آن نقش به‌سزایی داشته باشند.

شاهدایی با بیان اینکه متانول نقطه پایانی برای این مجموعه نیست خاطر نشان کرد: تلاش شده تا محصول تولیدی متانول به صنایع پایین دستی برای تکمیل زنجیره تولید هدایت شود که این مهم با همکاری شرکت ملی پتروشیمی ایران محقق می‌شود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + دو =

پست های مرتبط