اخبار 26 آبان, 1397 2:28 ب.ظ
اخبار 26 آبان, 1397 2:28 ب.ظ

مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان، مورد وثوق هیات امنا و شخص وزیر آموزش و پرورش هستند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های مثبت هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان در طول دو سال اخیر گفت: این هیات‌مدیره، مورد وثوق هیات امنای موسسه و شخص وزیر بوده و در راستای تکمیل این تیم دو نفر جدید به آنها اضافه می‌شود که در اساسنامه موسسه پیش‌بینی شده است.

علی الهیار ترکمن در جمع مدیران عامل و اعضای هیات مدیره موسسه و شرکت‌های تابعه موسسه گفت: وظیفه صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار خطیر است زیرا معلمان ما با امید به سودآوری برای آتیه خود، اقدام به سرمایه‌گذاری در این صندوق کرده‌اند و این مساله با تلاش و پشتکار مدیران حاضر در این نهاد اقتصادی، تحقق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دیدگاه وزیر آموزش و پرورش در جایگاه ریاست هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان مبنی بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در اساسنامه موسسه افزود: دکتر بطحایی معتقد بودند که تعداد افرادی که در هیات مدیره و یا هیات امنا هستند باید کامل شوند که در این راستا دو نفر به ترکیب قبلی هیات مدیره اضافه شده و این تعداد به 7 نفر می‌رسد و هیچ اتفاق خاص دیگری نیافتاده است.

نایب رییس هیات امنای موسسه تصریح کرد: هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان مورد وثوق هیات امنای موسسه بوده و شخص وزیر نگاه مثبتی به فعالیت‌های هیات مدیره دارد زیرا این تیم کارهای خوبی در زمینه بانک سرمایه، ورود شرکت‌های تابعه به بورس، سرمایه‌گذاری‌های جدید و پایدار و … انجام داده است.

الهیار ترکمن همچنین با اشاره به لزوم تعامل هرچه بیشتر موسسه و وزارتخانه افزود: وزارت آموزش و پرورش دارای ظرفیت‌های فراوانی است که شرکت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان می‌توانند با بهره‌گیری از آنها، ضمن ارائه خدمات شایسته به این وزارتخانه، از سود مناسبی برخوردار شوند که در نهایت به فرهنگیان باز می‌گردد. همچنین می‌توانیم طرح مشترکی برای ارتقای رفاه فرهنگیان ایجاد کنیم.

وی همچنین وضعیت فعلی موسسه و چشم‌انداز سودآوری و سرمایه‌گذاری صندوق را مایه امیدواری فرهنگیان عضو دانست و یادآور شد که با درایت و تلاشی که در صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد، اقدامات بسیار مناسبی در جهت سودآوری پایدار و اعتمادسازی صورت گرفته است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 13 =

پست های مرتبط