اخبار 26 مهر, 1401 8:40 ق.ظ
اخبار 26 مهر, 1401 8:40 ق.ظ

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار در همایش فرهنگیان عضو موسسه:

مدیریت استراتژیک در صندوق ذخیره فرهنگیان حاکم است

دکتر عباسعلی قدیریان با اشاره به اینکه ماموریت این صندوق ارتقای توان مالی و معیشتی فرهنگيان عضو در زمان بازنشستگی است، گفت: ارکان جهت‌ساز موسسه در راستای این ماموریت تدوین شده است تا به بیشترین سودآوری و تولید ثروت برای اعضای صندوق منجر شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار در همایش فرهنگیان عضو موسسه با اشاره به اینکه صندوق یک شرکت چند کسب و کاره است، افزود: در هلدینگ‌هایی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان، مدیریت کسب و کارها، مباحث تحول، رشد و هم‌افزایی کسب و کارها اهمیت زیادی دارد.

وی تصریح کرد: موسسه بنگاهی است که بر اساس مدیریت استراتژیک اداره می‌شود بنابراین تعیین ارکان جهت‌ساز، تحلیل محیط داخلی و خارجی، تدوین استراتژی‌ها،  تدوین برنامه‌‌های عملیاتی، اجرا و پایش آن ضرورتی غیرقابل انکار است.

دکتر قدیریان با اشاره به اینکه پس از ساعت‌ها کار کارشناسی و برگزاری جلسات متعدد مدیران ارشد موسسه و هلدینگ‌ها، ارکان جهت‌ساز این مجموعه تدوین شده است، اظهار داشت: در گام اول تعیین ماموریت موسسه بسیار مهم بود. در ماموریت موسسه آمده است که موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با هدف ارتقای توان مالی و معیشتی فرهنگيان عضو در زمان بازنشستگی از طریق سرمایه‌گذاری‌های ارزش‌آفرین فعالیت می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب وکار ادامه داد: دسترسی به شبکه گسترده و منحصر به فرد جامعه فرهنگیان کشور، ظرفیت‌های وزارت آموزش و پرورش و امکان ارائه خدمات مبتنی بر منافع متقابل به آنها، وجه تمایز موسسه نسبت به موسسات مشابه است.

موسسه در افق 1407 در زمره 5 صندوق بازنشستگی تکمیلی برتر در زمینه سودآروی خواهد بود

وی درباره چشم‌انداز صندوق اظهار کرد: این موسسه در افق ١۴٠٧ در زمره ۵ صندوق بازنشستگی تکمیلی برتر در زمینه سودآوری برای اعضا در کشور است و سبدی از کسب و کارهای پربازده و مبتنی بر هم‌افزایی را شکل داده است.

دکتر قدیریان درباره ارزش‌های حاکم بر موسسه نیز گفت: تقید به ارزش‌های اسلامی، پایبندی به اخلاق و پاسخگویی به اعضا و ذینفعان، تحول‌گرایی و نوآوری، جوسازمانی مبتنی بر اعتماد و احترام متقابل در موسسه، شرکت‌های اصلی و تابعه جاری و ساری خواهد بود.

وی به برخی از اهداف و استراتژی‌های موسسه اشاره و بیان کرد: تحقق متوسط نرخ سود سالیانه به دارایی موسسه بیش از نرخ سپرده بانکی، افزایش رضایتمندی و وفاداری اعضا، توسعه روابط و تعاملات با فرهنگیان عضو، طراحی ساز وکار مناسب برای تعیین و تخصیص عایدی، همراستا کردن مدل مناسب پرداخت ارزش افزوده با انتظارت اعضا و تقویت و توسعه نام و نشان موسسه از جمله اهدافی است که هر کدام استراتژی خاص خود را دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار ادامه داد: ارائه خدمات رفاهی، بهینه‌سازی سبد کسب وکار، توسعه و یکپارچه‌سازی نظام سرپرستی و حاکمیت شرکتی، بهبود مستمر فناوری ساختاری و تاکید بر بهینه‌سازی نظام منابع، از استراتژی‌های مورد توجه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

دکتر قدیریان رویکردهای کلی موسسه برای برنامه‌های آتی را در دو بعد کارآمدسازی و ارتقای بهره‌وری و ایجاد تحول اعلام کرد و گفت: برای تحقق هدف اول، روزآمدی، مدیریت و یکپارچه‌سازی و برای تحقق هدف دوم، توجه به احصا و تحویل ارزش افزوده، ارتقای خدمات، اصلاح فرایند توسعه کسب و کار و تعیین ماهیت موسسه اهمیت دارد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 18 =

پست های مرتبط