اخبار 10 مهر, 1402 10:40 ق.ظ
اخبار 10 مهر, 1402 10:40 ق.ظ

برای نخستین بار در صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاد؛

مسئولیت پیشبرد طرح راهبردی ارزش مالکانه به یک معلم باسابقه محول شد

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان برای اولین بار طی حکمی محمد حسن صدقی از اعضای پیشکسوت این صندوق و منتخب معلمان کشور و متخصص حوزه مالی و بازار سرمایه را به عنوان دبیر کمیته عالی ارزش مالکانه منصوب کرد.

به نقل از خبرفوری، طرح ارزش مالکانه که نخستین و مهم‌ترین اولویت راهبردی موسسه محسوب می شود،ابرپروژه ای است که اجرای آن، تخصیص بخشی از سهام صندوق به معلمان را به دنبال خواهد داشت.
طرح ارزش مالکانه طی سالهای گذشته بنا به دلایل مختلفی اجرایی نگردید اما با روی کارآمدن هیات مدیره جدید و انتخاب دکتر نجف پور به عنوان مدیرعامل صندوق این طرح عظیم و تاریخی به عنوان مهم ترین مطالبه و خواسته 12 ساله معلمان در فرایند اجرایی شدن قرار گرفت و طی هفته های آینده به طور رسمی آغاز می گردد.
با محول کردن دبیری کمیته عالی ارزش مالکانه به یک معلم متخصص و متعهد، مسوولیت پیشبرد این طرح مهم و حساس و نظارت بر اجرای آن عملا به خود فرهنگیان سپرده شده است.
در این دوره مدیریتی، فرهنگیان برای اولین بار فرصت حضور در ارکان و سطوح عالی صندوق ذخیره فرهنگیان را پیدا کرده‌اند که ناشی از رویکرد نجف‌پورکردی مدیرعامل این موسسه مبنی بر تکریم عملی معلمان است. او قبلا بارها اعلام کرده بود که صندوق متعلق به معلمان است و هیچ کس محرم‌تر و دلسوزتر از آنها نسبت به اموال و دارایی خودشان وجود ندارد و باید کارها به دست ایشان سپرده شود.
نقش و حضور پررنگ فرهنگیان در ارکان صندوق و شرکت‌های تابعه از زمان روی کار آمدن نجف‌پورکردی برای نخستین بار اتفاق افتاد به طوری که بر اساس گزارش‌های منتشر شده، بیش از 45درصد از انتصابات در موسسه و شرکت‌های تابعه از فرهنگیان و خانواده آنها بوده‌اند.
این در حالی است که طی یک سال گذشته نمایندگان فرهنگیان تحت عنوان اعضای هیات امنای صندوق، با تدابیر نجف پور کردی در همه جلسات و کمیته های مهم و اثرگذار صندوق حضور و نقش فعال داشته و دارند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 19 =

پست های مرتبط