اخبار 28 آبان, 1398 8:38 ق.ظ
اخبار 28 آبان, 1398 8:38 ق.ظ

مشارکت صندوق ذخیره فرهنگیان در نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی

ششمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و یازدهمین نمایشگاه معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کشور از 27 تا 30 آبان ماه 1398 در جزیره کیش در حال برگزاری است و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه تعدادی از شرکت‌های تابعه نیز به منظور برقراری ارتباط و گسترش همکاری با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در نمایشگاه حضور فعال دارد.

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یکی از بزرگترین هولدینگ‌های اقتصادی کشور و متعلق به فرهنگیان، با چندین شرکت زیرمجموعه فعال در حوزه بورس، بانک و بیمه، با هدف جذب سرمایه‌گذار خارجی، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این مجموعه و استفاده از فرصت‌های سرمایه گذاری، به همراه شرکت‌های زیر مجموعه خود شامل پتروفرهنگ، پتروشیمی مروارید، کیمیای پارس خاورمیانه، هلدینگ انرژی سپهر، شرکت ساختمانی معلم، بیمه معلم، شرکت سرمایه‌گذاری فرهنگیان، شرکت ماشین سازی اراک، شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران و شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در این نمایشگاه حضور دارند.

صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از نهادهای اقتصادی بزرگ، پویا و سودآور در کشور است که چندین شرکت فعال در حوزه‌های بورسی، بانک و بیمه دارد، بنابراین حضور موسسه و شرکت‌های تابعه در این نمایشگاه‌های تخصصی نشان دهنده هم‌افزایی این مجموعه بوده و نوعی برند و اعتبار محسوب می‌شود.

بسیاری از شرکت‌های تابعه موسسه برای انجام سرمایه‌گذاری‌های خود به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستند یا برای محصولات و خدمات خود دنبال مشتری می‌گردند که فضای نمایشگاهی زمینه مناسبی برای انجام چنین تعاملاتی را در سطح گسترده و تخصصی فراهم می‌کند. اگرچه تعاملات این شرکت‌ها محدود به زمان نمایشگاه نمی‌شود اما از هر فرصتی برای تعامل، توسعه و افزایش سودآوری برای فرهنگیان عضو استفاده می‌کنند که حضور در نمایشگاه یکی از این فرصت‌ها است.

همچنین از آنجایی که نمایشگاه کیش به نوعی یک نمایشگاه بین‌المللی محسوب می‌شود و انتظار می‌رود علاوه بر شرکت‌های داخلی، میزبان شرکت‌های خارجی نیز باشد، حضور آنها فرصت مناسبی برای انجام تعاملات و همکاری‌های بین‌المللی به ویژه در زمینه فاینانس است.

صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه تعدادی از شرکت‌های تابعه در دوره‌های قبلی نمایشگاه کیش نیز حضور فعالی داشت و با توجه به گزارش شرکت‌ها، آنها توانسته‌اند تعاملات خوبی با شرکای خود برقرار کنند که در برخی موارد به همکاری و معامله‌های سودآور انجامیده است.

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم در زمینه حضور صندوق ذخیره فرهنگیان در این نمایشگاه، مساله بورسی شدن برخی شرکت‌های تابعه موسسه است. در حال حاضر چهار شرکت زیرمجموعه صندوق در بورس حضور دارند و تعدادی از شرکت‌های دیگر به ویژه در حوزه پتروشیمی در آینده نزدیک به بورس وارد می‌شوند. از این رو نمایشگاه فرصتی برای بحث و بررسی این مساله و همچنین انجام مذاکرات با مسئولان بورس در اختیار شرکت‌ها قرار می دهد کما اینکه در نمایشگاه سال گذشته مقدمات بورسی شدن شرکت بیمه معلم فراهم شد و این شرکت در بورس عرضه شد.

صندوق ذخیره فرهنگیان به همراه 10 شرکت زیر مجموعه خود در غرفه 26 مرکز نمایشگاههای بین‌المللی جزیره کیش، میزبان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =

پست های مرتبط