اخبار 26 مرداد, 1402 12:10 ب.ظ
اخبار 26 مرداد, 1402 12:10 ب.ظ

مهم: مصوبات کمیسیون برنامه هفتم توسعه درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در خصوص مصوبات مجلس شورای اسلامی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: تجدید ارزیابی دارایی‌های صندوق، اصلاح اساسنامه صندوق با هدف تقویت بنیه مالی فرهنگیان و تسویه بدهی دولت به صندوق از مهم‌ترین مصوبات مجلس بود.

محسن زنگنه روز پنج‌شنبه 26 مرداد 1402 در گفتگوی زنده با شبکه خبر افزود: با توجه به مسائل و مشکلاتی که این صندوق طی سال‌های گذشته داشته مقرر شد که اولاً امکان انتخاب عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان یا حساب پس‌انداز کارکنان، برای یکبار برای فرهنگیان عزیز فراهم باشد.

وی اظهار داشت: عزیزانی که در صندوق هستند تا ۵ درصد حقوق خودشان را ماهیانه به صندوق پرداخت می‌کنند و دولت هم مکلف شد که سهم خودش را تا پایان هر سال پرداخت کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مورد مطالبات سنواتی صندوق از دولت نیز تصریح کرد: همچنین قرار شد که بدهی دولت به این صندوق ظرف دو سال تسویه شود.

زنگنه گفت: از دیگر مصوبات مهم درخصوص صندوق ذخیره فرهنگیان این است که مقرر شد دارایی‌های صندوق تجدید ارزیابی شود و این دارایی‌های تجدید ارزیابی شده، به سهام با قابلیت نقل و انتقال در بازار سرمایه تبدیل شود و در اختیار معلمین و فرهنگیان عزیز قرار بگیرد.

وی افزود: همچنین قرار شد اساسنامه صندوق با هدف تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی، نقش پذیری فرهنگیان در هیئت امنا و مدیریت صندوق، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی و رفع تعارض منافع اصلاح شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: البته نمایندگان کمیسیون تلفیق دولت را مکلف کردند که حداقل ۸۰ درصد از بنگاه‌های صندوق را واگذار کند و به جای مدیریت بنگاه، بیشتر با مدیریت سهام نسبت به مدیریت صندوق اقدام کند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

پست های مرتبط