اخبار 10 آبان, 1400 11:30 ق.ظ
اخبار 10 آبان, 1400 11:30 ق.ظ

معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام:

موفقیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان، برای جامعه فرهنگیان کشور امیدبخش است

معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری به اصل 44 قانون اساسی و حمایت از تقویت بخش خصوصی و تعاوني، موفقیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان برای جامعه فرهنگیان کشور را مهم و امیدبخش ارزیابی کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، روز دوشنبه 3 آبان 1400، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان میزبان نشستی با حضور دکتر رضا سیف‌اللهی، معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

در ابتدای این نشست، محمد هاشم رکن تهران رییس هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، کلیاتی درباره وضعیت فعلی موسسه و همچنین موفقیت‌های این مجموعه طی پنج سال گذشته ارائه کرد و فرهاد رنجبران مدیرعامل هلدینگ تدبیرگران اطلس نیز در گزارشی به تشریح فعالیت‌های این صندوق، وضعیت هلدینگ‌های تابعه و همچنین وضعیت سودآوری این مجموعه پرداخت.

در ادامه این نشست، دکتر سیف‌اللهی با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از سوی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: امروز گزارش امیدبخشی دریافت کردیم .

وی افزود: از آنجا که قشر فرهنگی یک قشر وسیع و شريف و برای مردم تعیین کننده هستند، باید با حساسیت بیشتری نسبت به آنها تعامل کرد. اگر چه می‌دانستم که صندوق از چالش‌های نگران كننده  كه  درگير  آن بود عبور کرده و این مایه خوشحالی است.

معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه توفیقات صندوق ذخیره فرهنگیان و مسیری که پیموده شده است باید به اطلاع فرهنگیان و سایر اقشار جامعه رسانده شود، گفت: ضمن اینکه جزییات فعالیت‌ها و موفقیت‌های صندوق را به اطلاع فرهنگیان محترم برسانید، لازم است به ساير رده هاي موثر کشور نیز اطلاع رساني شود.

وی تاکید کرد: مسائلی که باعث موفقیت این مجموعه شده است را احصا کنید و با آمار و تحلیل ارائه کنید تا معلوم شود صندوق در سال 1395 چه وضعیتی داشت و امروز به کجا رسیده است و برای مجموعه‌های مشابه نیز به عنوان یک الگو مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر سیف‌اللهی با اشاره به اینکه همه ما به عنوان مدیران فعلی و فرزندان ما به عنوان مدیران آینده کشور از مسیر دانش‌آموزی عبور می‌کنند، نقش صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت‌های تابعه آن از جمله بیمه معلم را که در جهت افزایش امید به معلمان فعالیت دارند، بسیار مهم دانست و گفت: اینکه سود صندوق در طول پنج سال گذشته چندین برابر شده و یا اینکه حق بیمه تولیدی بیمه معلم در سال‌های گذشته 20 برابر شده در حالی که معدل حق بیمه تولیدی صنعت بیمه کشور ۹ برابر شده است، خبر خوبی برای فرهنگیان عضو موسسه است. این یعنی عملکردی بالاتر از میانگین اكثر بیمه ها و بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی دیگر که در کشور فعال هستند.

وی افزود: با شناختی که از مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان پیدا کردم، دریافتم که جهت‌گیری صندوق و میزان و کیفیت سرمایه‌گذاری در هر یک از حوزه‌ها و هلدینگ‌ها، مطلوب به نظر می‌رسد.

معاون هماهنگ کننده مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اصل بر خصوصی شدن نهادهای اقتصادی بزرگ در کشور است، تاکید کرد: موسسات خصوصی در یک بازار رقابتی به فعالیت می‌پردازند و مساله سود و زیان برای آنها بسیار مهم است در حالی که حضور موسسات دولتی و عمومی در بازار رقابتی چارچوب رقابت  ندارد یا به شکل خاص خود را نشان می‌دهد، ضمن اینکه در خصوص عملکرد احتمالي زیان‌ده آنها کسی پاسخ‌گو نیست.

دکتر سیف‌اللهی با اشاره به نگاه مقام معظم رهبری به اصل 44 قانون اساسی و حمایت از تقویت بخش خصوصی و تعاوني، یک بار دیگر موفقیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان برای جامعه فرهنگیان کشور را مهم و امیدبخش ارزیابی کرده و بر اطلاع‌رسانی در این زمینه در شرایطی که اخبار منفی چند برابر اخبار مثبت در جامعه رواج داده می‌شوند، تاکید کرد و افزود: با شنیدن گزارش عملکرد صندوق، اگر من یک معلم بودم حتما نسبت به عضویت در موسسه اقدام می‌کردم و در صورتی که همه معلمان از وضعیت فعلی این مجموعه آگاه شوند، به احتمال قوي 100 درصد معلمان عضو صندوق خواهند شد.

دكتر سيف اللهي در پایان گفت: به سهم خودم از همه عزیزانی که صندوق را از وضعیت پرچالش گذشته به وضعیت سودآور و موفق امروز رسانده‌اند تشکر می‌کنم زیرا نشان دادند که در هر شرایطی می‌توان راه درست را در پیش گرفت و به موفقیت‌های ارزشمند دست یافت.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 17 =

پست های مرتبط