اخبار 11 اردیبهشت, 1402 3:04 ب.ظ
اخبار 11 اردیبهشت, 1402 3:04 ب.ظ

نصب نخستین راکتور فوق سنگین تولید گاز سنتز در عسلویه

اولین راکتور فوق سنگین ۲۴۰ تنی تولیدگاز سنتز ساخت ایران در پتروشیمی دنا یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولید متانول کشور نصب شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز بوشهر، مدیرعامل پتروشیمی دنا در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به اعمال تحریم‌ها در سال‌های اخیر از طرف کشور‌های اروپایی، قرارداد‌هایی را با شرکت‌های داخلی و دانش بنیان‌ها برای ساخت تجهیزات منعقد کردیم.

 

حسین هاشمی ادامه داد: یکی از این تجهیزات که برای نخستین بار در کشور و در کارخانه ماشین‌سازی اراک ساخته شد، راکتور تولید گاز سنتز به عنوان قلب تپنده پتروشیمی است.

 

وی افزود: تا کنون ۵ راکتور به پتروشیمی دنا حمل شده و ۷ راکتور دیگر نیز تا پایان سال به دست سازندگان داخلی نصب می‌شود.

 

مدیرعامل پتروشیمی دنا گفت: تکمیل این مجتمع پتروشیمی در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به استان مورد توجه قرار گرفت و و زمان رسیدن به تولید و راه‌اندازی پایان سال آینده است.

 

وی پیشرفت کلی پتروشیمی دنا را ۸۰ درصد عنوان کرد و گفت: با تکمیل و راه‌اندازی این مجتمع پتروشیمی سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول گرید A تولید خواهد شد.

 

هاشمی گفت: خوراک پتروشیمی دنا سالانه هزار و ۳۰۶ میلیون متر مکعب گازطبیعی و ۵۲۰ میلیون متر مکعب اکسیژن است که از پتروشیمی دماوند تامین می‌شود.

 

وی بیان کرد: میزان سرمایه‌گذاری برای ساخت این مجتمع پتروشیمی ۲۸۸ میلیون یورو به صورت ارزی و ۴ هزار میلیارد تومان به صورت ریالی است.

 

پتروشیمی دنا در فاز ۲ پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی عسلویه واقع شده است.

 

 

 

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =

پست های مرتبط