اخبار 20 دی, 1401 9:24 ق.ظ
اخبار 20 دی, 1401 9:24 ق.ظ

همه شرکت‌های موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بورسی خواهند شد

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اهمیت محاسبه و تخصیص ارزش مالکانه به اعضای موسسه، گفت: جلسات کمیته راهبردی ارزش مالکانه به صورت منظم برگزار شده و فرآیند بورسی‌شدن شرکت‌ها در حال بررسی است که انتظار داریم تا یکسال آینده به نتیجه برسد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی روز دوشنبه 19 دیماه 1401 در گردهمایی نمایندگان استانی موسسه با اشاره به تمهیدات انجام شده برای احیای بانک سرمایه بیان کرد: طی مذاکرات انجام شده، مقرر شد ۴٠ درصد سهام ریخته‌گران به بانک سرمایه بازگردانده شود ضمن آنکه با تجدید ارزیابی، حدود ١۵ هزار میلیارد تومان به دارایی آن اضافه شود.وی افزود: با قوه قضاییه و حاکمیت به جمع‌بندی رسیدیم برای حدود ١٧ هزار میلیارد تومان از مطالبات بانک سرمایه، شعبه ویژه در نظر گرفته شود تا در احیای این مبالغ تسریع شود.
دکتر نجف‌پور کردی با اشاره به طراحی مدل تجاری پنج ساله برای بانک سرمایه بیان کرد: مصوبات شورای عالی بورس و پول و اعتبار را گرفتیم و در حال نهایی‌شدن کار برای احیای بانک سرمایه هستیم.
مدیرعامل موسسه درباره طرح ارزش مالکانه با اشاره به اینکه این موضوع مطالبه طولانی مدت اعضای موسسه است، اظهار کرد: رویکرد هیئت امنا و هیئت مدیره، تعیین، تقویم و تحویل ارزش مالکانه و اعطای سهم آن به اعضا است که کارهای بسیار خوبی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه اجرایی ارزش مالکانه، طراحی و ابلاغ شده است، گفت: علاوه بر آن هر هفته به طور مستمر کمیته راهبردی ارزش مالکانه متشکل از نخبگان داخلی و بیرون از موسسه برای بررسی وضعیت شرکت‌ها و ورود به بورس در حال برگزاری است.
دکتر نجف‌پور اضافه کرد: تمام مسائل هلدینگ‌ها و شرکت‌ها احصا شده و با توجه به اینکه روش ارزشگذاری دارایی‌ها بورسی شدن آن است، لذا الزامات بورسی شدن هر کدام از شرکت‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه برای بورسی شدن تمام شرکت‌ها حداقل یکسال زمان لازم است، تصریح کرد: بعد از آنکه ارزش هر شرکتی مشخص شود، به میزان مطالبات اعضای محترم موسسه به آنان سهم داده می‌شود.
مدیرعامل موسسه با اشاره به سیاست هیات مدیره مبنی بر شفاف‌سازی حداکثری، اظهار کرد: طبیعتا در آینده که همه شرکت‌ها بورسی خواهند شد، اطلاعات به صورت عمومی به نمایش گذاشته خواهد شد. بنابراین، با رویکرد شفاف‌سازی سیستم کدال داخلی نیز در حال راه اندازی است تا اعضای صندوق امکان دسترسی به اطلاعات را داشته باشند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

پست های مرتبط