اخبار 16 خرداد, 1401 12:17 ب.ظ
اخبار 16 خرداد, 1401 12:17 ب.ظ

دکتر نجف‌پور در دیدار با مدیران عامل پتروفرهنگ و شرکت‌های تابعه:

همه مجموعه باید نسبت به اعضاء موسسه مسئولانه پاسخگو باشیم

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اینکه ستاد موسسه و شرکت‌های تابعه در قبال فرهنگیان عضو، مسئول و پاسخگو هستند، گفت: فعالیت‌ها و اقدامات هر کدام از شرکت‌های تابعه بر کلیت موسسه تاثیرگذار است، بنابراین باید اصول حاکمیت شرکتی و راهبری شرکتی در این مجموعه استقرار یابد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین الملل موسسه، دکتر حمید‌رضا نجف‌پور کردی در دیدار با مدیران عامل هلدینگ پتروفرهنگ و شرکت‌های تابعه که با حضور معاونان و جمعی از مدیران ارشد موسسه برگزار شد، افزود: هدف اصلی ما از این نشست‌ها این است که با شناخت راهبردی به مدل مطلوبی از بهره‌وری سازمانی برسیم و این مدل با همفکری و همکاری کل سازمان ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: موضوعات مطرح شده در جلسات باید با هدف عملیاتی و اجرایی شدن تدوین شود و بسترهای لازم برای تحقق این تدابیر فراهم شود.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اهمیت استقرار حاکمیت شرکتی در این مجموعه، گفت: مدیران ارشد موسسه باید نسبت به سهامداری اعضای موسسه پاسخگو باشند و به تبع آن هلدینگ‌های شرکت‌های تابعه نیز باید با ملاحظه الزامات حاکمیت شرکتی نسبت به مدیران موسسه پاسخگویی داشته باشند ولی این به معنی دخالت مستقیم در فعالیت اجرایی هلدینگ‌ها و شرکت‌ها نیست.

دکتر نجف‌پور با اشاره به اینکه تعاملات این چنینی باید از جنس راهبری شرکتی باشد، گفت: بر این اساس، ستاد صندوق باید از حالت منفعل به حالت فعال در بیاید و نقش خود را ایفا کند؛ کار ستاد باید از جنس حوزه طرح‌ریزی راهبردی، زیر ساخت‌های استراتژیک و هدایت‌گری باشد.

وی اضافه کرد: نگاه ما رو به آینده بوده و لذا راهبردها، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را مبتنی بر مصوبات هیئت امنا، ارزش‌های سازمانی موسسه، انقلاب و فرامین امامین انقلاب و مشی شهید عزیز حاج قاسم، ساماندهی می‌کنیم.

مدیرعامل موسسه تصریح کرد: رویکرد ما خدمت صادقانه و خالصانه به جامعه هدف و اعضای محترم صندوق در قالب علم گرایی و انجام کار گروهی است و اصلا به دنبال پیشبرد اهداف و اجرای امور به طور دستوری نیستیم اما باید با اهمیت فرهنگ سازمانی و همراه سازی کلیه مدیران و کارکنان، مشی حاج قاسم سلیمانی عزیز را در کل موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌ها جاری کنیم تا با اخلاق اسلامی و مدیریت عالمانه و جهادی، مظهر و نمادی از خدمات خالصانه شویم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − دوازده =

پست های مرتبط