اخبار 1 مرداد, 1401 8:29 ق.ظ
اخبار 1 مرداد, 1401 8:29 ق.ظ

هیات امنا، ظرفیت بزرگی برای صندوق ذخیره فرهنگیان است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای هیات امنا و به ویژه وزیر محترم آموزش و پرورش در راس این هیات را ظرفیت بزرگی برای پیشبرد اهداف این مجموعه دانست و همزمان بر توجه جدی به جامعه فرهنگیان عضو تاکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در سومین جلسه کمیته راهبردی که با حضور مدیران موسسه و هلدینگ‌ها برگزار شد، با اشاره به خصوصی بودن این بنگاه در حین اهمیت ارتباط با وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: حیات کل موسسه در گرو حمایت دستگاه بالادستی این مجموعه یعنی آموزش و پرورش است؛ در واقع حمایت شخص وزیر به عنوان رییس و سایر اعضای هیئت امنا، ظرفیتی برای موسسه هستند.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت‌های وزیر آموزش و پرورش می‌توان از پتانسیل شرکت‌های پتروشیمی هلدینگ پتروفرهنگ به نفع فرهنگیان بهره برد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با تاکید بر اینکه طبق اساسنامه بر خصوصی بودن این بنگاه اقتصادی تاکید داریم، گفت: به عنوان یک بنگاه اقتصادی خصوصی باید تا حد امکان به سمت شاخص‌های کمی در هدفگذاری‌ها حرکت کنیم و افق‌هایی مشخص و قابل دستیابی برای برنامه‌ها به ویژه در زمینه میزان رشد سودآوری داشته باشیم.

دکتر نجف‌پورکردی اظهار کرد: در حوزه ارتقای جایگاه موسسه در جامعه باید اقدامات موثری انجام داده و تعاملات راهبردی از جنس اثربخش ایجاد کنیم. اگر خدمات درست و تعاملات مناسب شکل گیرد و همچنین در جذب و بکارگیری معلمان متخصص در موسسه اهتمام داشته باشیم، جایگاه این موسسه در جامعه ارتقا می‌یابد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به توجه به ارزش‌های دینی، اسلامی و تربیتی در تدوین سند راهبردی موسسه، تصریح کرد: هدف‌گذاری باید مبتنی بر شاخص‌های کمی و کیفی باشد و آموزش و پرورش و جامعه فرهنگیان به طور ویژه برجسته شوند.

دکتر نجف‌پورکردی با بیان اینکه نگاه تیم مدیریتی موسسه رو به آینده است، گفت: یکی از مصادیق این موضوع در اصلاح پرتفوی است.

در این جلسه مهندس حمید باقرنژاد، نائب رییس هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه نیز  با اشاره به اینکه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یک صندوق بین نسلی نیست، گفت: سودآوری صندوق ذخیره فرهنگیان به هر میزان که باشد باید برای اعضا در نظر گرفته شده و این موضوع در برنامه‌های عملیاتی موسسه دقیقا مشخص شود. همچنین میزان بهره‌وری و سودآوری موسسه باید بر اساس NAV ارزیابی شود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + دو =

پست های مرتبط