اخبار 23 آبان, 1401 2:28 ب.ظ
اخبار 23 آبان, 1401 2:28 ب.ظ

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه خبر داد؛

واریز بیش از 11 هزار میلیارد ریال به‌ حساب اعضای بازنشسته صندوق ذخیره فرهنگیان

مهندس حمید باقرنژاد از واریز 11 هزار و 167 میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم شهریور تا اول مهر 1401 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: این بیشترین مبلغی است که از زمان تاسیس صندوق تاکنون در یک مرحله بابت تسویه سهم‌الشرکه بازنشستگان به حساب اعضای موسسه واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب بیش از 32 هزار و 866 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز می‌شود، تصریح کرد: سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 نیز پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها و تسهیم سود و بالتبع مجمع عمومی سالیانه موسسه، به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته از سه ماه به کمتر از یک‌ماه، گفت: در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه اعضای این موسسه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از 15 روز پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز شده است در حالی که قبلا حدود سه ماه طول می‌کشید.

وی اظهار داشت: این اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری ایشان از سوی سازمان بازنشستگی کشوری، دریافت می‌نمایند.

مهندس باقرنژاد با اعلام اینکه بیشترین میزان دریافتی بازنشستگان یک میلیارد و چهل میلیون ریال بوده است، تصریح کرد: میانگین دریافتی اعضای موسسه نیز به حدود 340 میلیون ریال رسیده، در حالی که میانگین واریزی آنها به صندوق در طول دوران خدمت، حدود 86 میلیون ریال بوده است.

معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه ضمن قدردانی از زحمات مدیران و کارشناسان در فرآیند واریز این مبلغ گفت: مدیران و کارشناسان معاونت مالی و سرمایه انسانی موسسه شامل امور مالی و امور اعضا با تلاش جهادی و شبانه‌روزی این اقدام مهم را انجام دادند تا فرهنگیان عزیز در مدت زمان کوتاهی، سهم‌الشرکه خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 81 درصد از فرهنگیان شاغل عضو موسسه هستند، تاکید کرد: سایر فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند می‌توانند نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی بهره‌مند شوند.

عضو هیات مدیره موسسه افزود: همچنین اعضای صندوق که در شرف بازنشستگی قرار دارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به تکمیل فرم ادامه عضویت (استمرار) اقدام کنند تا همچنان از سودآوری موسسه در سال‌های آینده برخوردار شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفت =

پست های مرتبط