اخبار 30 مهر, 1401 9:49 ق.ظ
اخبار 30 مهر, 1401 9:49 ق.ظ

معاون مالی و سرمایه انسانی و عضو هیات مدیره موسسه خبر داد:

واریز بیش از 183 میلیارد تومان تعهدات دولت به حساب اعضای موسسه

مهندس حمید باقرنژاد با اشاره به اصلاح ساختار امور اعضای موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: یکی از نتایج ملموس اصلاح ساختارها و فرآیندهای حسابداری اعضا، تسهیم بیش از 183 میلیارد تومان تعهدات دولت در سال‌های گذشته به حساب اعضای صندوق است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تعهدات دولت به دلیل عدم انتقال اطلاعات اعضاء در سال‌های گذشته به سیستم تحت ویندوز چند سال معطل مانده بود، افزود: این مهم، جزو تکالیف و بندهای سنواتی مجمع (هبات امنا) موسسه نیز بود و با همت و همکاری امور مالی، فناوری اطلاعات و حسابرسی داخلی موسسه انجام گردید.

عضو هیات مدیره موسسه بیان داشت: این مبلغ پس از به‌روزرسانی فرآیند محاسبه، تخصیص و پرداخت مطالبات از دولت برای سنوات 1391 و 1392 به حساب اعضا منظور و به حساب بازنشستگان به صورت نقدی واریز شده است.

مهندس باقرنژاد درباره جزییات واریز این مبلغ، تشریح کرد: با توجه به اینکه مبلغ مذکور مربوط به تعهدات دولت مربوط به دوره‌های 19 تا 22 است، بنابراین به کسانی تعلق می‌گیرد که در آن تاریخ و یا قبل از آن عضو موسسه بوده‌اند و به افرادی که پس آن تاریخ به عضویت موسسه درآمده‌اند، تخصیص نمی‌یابد.

وی افزود: بنابراین بیش از 96 میلیارد تومان از این مبلغ به حساب فرهنگیانی که هنوز عضو موسسه هستند، منظور شده و حدود 68 میلیارد تومان نیز به حساب بازنشستگان از فروردین 1394 تا شهریور 1401 واریز شده و قابل برداشت توسط این عزیزان است.

به گفته عضو هیات مدیره موسسه، بیش از 11 میلیارد تومان به حساب اعضای بازنشسته تا اسفند 1393 و بیش از 7 میلیارد و 300 میلیون تومان نیز به حساب سایر اعضایی که با موسسه تسویه کرده‌اند واریز شده است.

مهندس باقرنژاد تصریح کرد: عزیزان بازنشسته تا پایان اسفند 1393 که در دوره مذکور عضو صندوق بوده‌اند قبلا مطالبات از دولت برای بازه زمانی اعلام شده را دریافت نموده‌اند.

معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه در پایان اظهار داشت: این اقدام جهادی که با تلاش بی‌وقفه مدیران و همکاران بخش‌های مختلف موسسه و در راستای احقاق حقوق فرهنگیان عضو صندوق صورت گرفت، بخشی از اقدامات ارزشمندی است که طی ماه‌های گذشته انجام شده و باعث افزایش امید و اعتماد در بین آنها شده است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − 1 =

پست های مرتبط