اخبار 21 تیر, 1400 3:03 ب.ظ
اخبار 21 تیر, 1400 3:03 ب.ظ

واریز بیش از 250 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته فروردین ماه

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 250 میلیارد ریال سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته فروردین 1400 عضو این صندوق خبر داد.

مهدی نیکدل با اعلام این خبر گفت: 2 هزار و 23 نفر از فرهنگیان عضو موسسه از دوم اسفند تا اول فروردین بازنشسته شده و سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه را دریافت کرده‌اند.
وی افزود: بیش از 83 میلیارد ریال این مبلغ را خود فرهنگیان عضو در طی سنوات خدمت واریز کردند و بیش از 18 میلیارد ریال آن نیز از محل سهم دولت پرداخت شده و مابقی آن حاصل سودآوری فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: این رقم تمام دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1399 پس از تقسیم سود بین اعضا به حساب فرهنگیان بازنشسته مذکور واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود.
نیکدل توصیه کرد که با توجه به سودآوری 3440 میلیارد تومانی موسسه در سال 1399 و افزایش سالانه هزار میلیارد تومانی سود، اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی به عضویت خود در موسسه ادامه دهند تا از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی در سال‌های آینده بهره‌مند شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

پست های مرتبط