اخبار 19 دی, 1401 11:38 ق.ظ
اخبار 19 دی, 1401 11:38 ق.ظ

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه خبر داد؛

واریز بیش از 817 میلیارد ریال به حساب اعضای بازنشسته آذر 1401

مهندس حمید باقرنژاد از واریز بیش از 817 میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم آبان تا اول آذر 1401 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: این مبلغ شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب 3 هزار و 8 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شده است.

وی با اعلام این خبر به پرداخت سود سالی مالی منتهی به 31 شهریور 1401 هم اشاره و اظهار کرد: پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها و مجمع عمومی سالیانه موسسه، این سود به حساب این بازنشستگان واریز خواهد شد.

معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه با تاکید بر حفظ کرامت فرهنگیان و تسریع در پرداخت سهم‌الشرکه اعضای موسسه از سه ماه به 15روز پس از تکمیل فرآیند بازنشستگی و ارسال مستندات به این موسسه بیان کرد: این واریزی اولین وجهی است که فرهنگیان بازنشسته پیش از دریافت حقوق مستمری دریافت خواهند کرد.

مهندس باقرنژاد اضافه کرد: تاکنون بخش اعظم مبالغ واریزی سهم‌الشرکه اعضا به عاملیت بانک ملی انجام می‌گردید که بنا بر سیاست احیای بانک سرمایه از این دوره، بخشی از این مبالغ به حساب بانک سرمایه فرهنگیان واریز شده است که در دوره آتی به صورت یکپارچه در بانک سرمایه صورت می‌پذیرد.

عضو هیات مدیره موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با توصیه به فرهنگیان برای ادامه عضویت در موسسه پس از بازنشستگی و بهره‌مندی از مزایای طرح بیمه‌نامه مستمری ویژه بازنشستگان موسسه و دریافت مستمری از محل سهم‌الشرکه گفت: پرداخت مستمری ماهانه به حساب بیمه‌شده یا ذینفع به نسبت سرمایه شخص سی روز پس از ثبت‌نام، پوشش فوت عادی و فوت بر اثر حادثه، وام با کارمزد پایین و بدون ضامن دو سال پس از ثبت‌نام، سود سالانه تضمینی قابل برداشت، سود مشارکت سالانه قابل برداشت از مزایای این طرح است.

وی تصریح کرد: براساس آخرین آمار تاکنون حدود 86 درصد از فرهنگیان شاغل عضو موسسه هستند و سایر فرهنگیانی که هنوز به عضویت در نیامده‌اند، می‌توانند نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه اقتصادی بهره‌مند شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 9 =

پست های مرتبط