اخبار 20 اسفند, 1401 5:57 ب.ظ
اخبار 20 اسفند, 1401 5:57 ب.ظ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛

واریز حدود 400 میلیارد ریال به‌ حساب اعضای بازنشسته بهمن 1401

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی از واریز نزدیک به 400 میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم دی تا اول بهمن 1401 به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 نیز پس از برگزاری مجمع عمومی سالیانه موسسه، به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه می‌باشد که به حساب 1735 نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند واریز شد، تصریح کرد: در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از 20 روز پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز شده است در حالی که قبلا حدود سه ماه طول می‌کشید.

دکتر نجف‌پور اظهار داشت: با پرداخت سهم‌الشرکه بازنشستگان بهمن 1401 میزان پرداختی به بازنشستگان عضو صندوق به حدود 17 هزار و 280 میلیارد ریال از ابتدای امسال رسیده است.

وی افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری در بانک سرمایه برای اعضای موسسه، از این به بعد واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود. علاوه بر این با احیای کامل این بانک، فرهنگیان از خدمات متنوع آن بهره‌مند خواهند شد.

دکتر نجف‌پورکردی با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته از سه ماه به کمتر از یک‌ماه، گفت: این اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری از سوی سازمان بازنشستگی کشوری به طور کامل و یکجا دریافت می‌نمایند.

وی با اعلام اینکه بیشترین میزان دریافتی بازنشستگان در حال حاضر به بیش از یک میلیارد ریال رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که میانگین واریزی فرهنگیان به صندوق در طول دوران خدمت، حدود 88 میلیون ریال بوده است.

مدیرعامل موسسه افزود: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی بهره‌مند شوند.

دکتر نجف‌پورکردی همچنین از طرح بیمه‌ای میعاد با همکاری شرکت بیمه معلم به منظور پرداخت مستمری به فرهنگیان بازنشسته عضو موسسه از محل سهم‌الشرکه آنها خبر داد و اظهار داشت: مزایای این طرح شامل پرداخت مستمری ماهانه به حساب بیمه‌شده یا ذینفع به نسبت سرمایه شخص سی روز پس از صدور بیمه‌نامه، استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی، پوشش فوت عادی و فوت بر اثر حادثه، وام با کارمزد پایین و بدون ضامن دو سال پس از ثبت‌نام است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + بیست =

پست های مرتبط