اخبار 19 دی, 1401 5:28 ب.ظ
اخبار 19 دی, 1401 5:28 ب.ظ

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه خبرداد:

واریز سهم‌الشرکه بازنشستگان عضو موسسه از طریق بانک سرمایه

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به سیاست موسسه مبنی بر احیای بانک سرمایه، گفت: پیرو هماهنگی با بانک سرمایه مبنی بر افتتاح حساب غیرحضوری برای اعضای موسسه، تلاش می‌کنیم از ماه بعد 100 درصد واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت بانک سرمایه باشد.

به گزارش روابط عمومی  و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان،  مهندس حمید باقرنژاد در گردهمایی دو روزه نمایندگان استانی موسسه در سراسر کشور با اشاره به اینکه واریز سهم‌الشرکه اعضا را از سه ماه به حدود ١۵ روز رساندیم، افزود: پس از تکمیل فرآیند بازنشستگی و ارسال مستندات به این موسسه، سهم‌الشرکه اعضا شامل آورده معلمان، واریزی دولت و سود حسابداری به حساب بازنشستگان طی 15 روز واریز می‌شود.

وی به تشریح سیاست جدید موسسه مبنی بر طرح احیای بانک سرمایه اشاره و اظهار کرد: تاکنون بانک عامل موسسه برای پرداخت سهم‌الشرکه، بانک ملی بود و جهت عملیاتی نمودن احیای بانک سرمایه، بانک عامل تغییر پیدا کرد.

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه تصریح کرد: بنابراین در مرحله اجرایی کار و در ماه گذشته از حدود 3 هزار نفر بازنشسته، سهم‌الشرکه نیمی نفر از آنها از طریق بانک سرمایه انجام گرفت و بنا داریم از ماه بعد با همکاری بانک سرمایه مبنی بر فعال سازی افتتاح غیرحضوری حساب برای اعضا، ١٠٠ درصد واریزی‌ها به عاملیت بانک سرمایه تغییر کند.

مهندس باقرنژاد اضافه کرد: با توجه به طرح احیای بانک سرمایه باید وجوه نقد موسسه به بانک سرمایه واریز شود و حساب‌های موسسه در این بانک باشد که به سود معلمان است.

وی به حل مشکل افتتاح حساب معلمان در شعب بانک سرمایه هم اشاره کرد و گفت: طی مذاکره با مدیرعامل بانک سرمایه، به منظور سهولت دسترسی فرهنگیان، قرار بر آن است که افتتاح حساب از طریق اینترنتی انجام شود.

عضو هیات مدیره و معاون مالی و سرمایه انسانی موسسه از افزایش تعداد بازنشستگان در سال 1401 نسبت به سال قبل از آن خبر داد و تصریح کرد: در سال ١۴٠١ بین  ٧۵ تا ٩٠ هزار نفر خروجی خواهیم داشت که اوج آن را در مهرماه شاهد بودیم و براساس آن، بالغ بر ١٢٠٠ میلیارد تومان به طور نقدی به حساب حدود 32 هزار عضو بازنشسته واریز کردیم.

وی درباره ارائه خدمات لیزینگی خودرو و کالا نیز اظهار داشت: با توجه به اساسنامه موسسه و همچنین سیاست‌های هیات امنا و هیات مدیره موسسه، تلاش می‌کنیم در قالب قانون تجارت و قوانین بورس خدمات اقتصادی به اعضای موسسه ارائه کنیم که از جمله لیزینگ کالا و خودرو می‌توان اشاره کرد.

مهندس باقرنژاد همچنین با اشاره به تسهیم تعهدات دولت طی چند دوره، گفت: با اقدامی جهادی و انتقال اطلاعات دوره مالی 19 الی 21، تعهدات دولت به حساب فرهنگیان واریز شده است، بنابراین حتی  یک ریال بلاتکلیف در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان نداریم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − 9 =

پست های مرتبط