اخبار 17 خرداد, 1402 11:25 ق.ظ
اخبار 17 خرداد, 1402 11:25 ق.ظ

واریز سود سالیانه ١۶ هزار میلیارد ریالی مجمع عمومی به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از منظور شدن ١۶ هزار میلیارد ریال سود سال مالی منتهی به 31 شهریور ١۴٠١ به حساب اعضا خبر داد و گفت: بیش از ٢ هزار و 500میلیارد ریال از این سود که متعلق به اعضای بازنشسته است به صورت نقدی به حساب آنها واریز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی با اشاره به برگزاری مجمع عمومی سال مالی منتهی به ٣١ شهریور ١۴٠١ موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: سود مصوب مجمع بین فرهنگیان عضو این موسسه تسهیم شده است.

وی با اشاره به اینکه سود در نظر گرفته شده برای اعضای شاغل، جزو دارایی‌های آنان منظور و در صورت وضعیت آنها اعمال می‌شود، تصریح کرد: از سود 16 هزار میلیارد ریالی، بیش از ٢هزار و 500 میلیارد ریال متعلق به 121 هزار و 200 عضو بازنشسته بازه زمانی اول مهر ١۴٠٠ تا اسفند ١۴٠١ بوده که به صورت نقدی به حساب آنها واریز شده و قابل برداشت است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در تشریح روند واریزی‌ها برای فرهنگیان بازنشسته عضو موسسه اظهار کرد: این واریزی به حساب افراد مشمول نزد بانک های سرمایه، ملی و سایر بانک ها انجام شده که در راستای تحقق سیاست های بانک مرکزی و صندوق ذخیره جهت احیای بانک سرمایه از همه اعضای شاغل درخواست می‌شود نسبت به افتتاح حساب در بانک سرمایه که متعلق به فرهنگیان عزیز می باشد اقدام نمایند.

دکتر نجف‌پور کردی اضافه کرد: افتتاح حساب فرهنگیان در بانک سرمایه موجب می‌شود تا زمینه تسهیل در پرداختی‌های موسسه در زمان بازنشستگی برای آنان به حداقل زمان ممکن کاهش یابد ضمن آنکه به ارتقای هرچه بیشتر توانمندی‌های این بانک هم کمک بسزایی می‌شود.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه میانگین سود اعضای بازنشسته در سال مالی منتهی به 31 شهریور ١۴٠١بیش از ٢٠ میلیون ریال بوده است، بیان کرد: بیشترین سود پرداخت شده بیش از ١١٠ میلیون ریال است.

وی درباره نحوه اطلاع فرهنگیان عضو از میزان تخصیص سود خود گفت: فرهنگیان شاغل می‌توانند با مراجعه به وب سایت موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در قسمت صورت وضعیت اعضا یا با نصب سوپراپلیکیشن فرهنگیان به نشانی https://szf.satpay.ir سود سال مالی منتهی به 31 شهریور ١۴٠١را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =

پست های مرتبط