اخبار 11 مهر, 1397 9:16 ق.ظ
اخبار 11 مهر, 1397 9:16 ق.ظ

واریز سود قطعی سال 96 بیمه معلم به حساب بیمه‌گذاران

بیش از 22 درصد سود سال مالی 96 بیمه معلم در حالی به حساب بیمه‌گزاران واریز شده که متوسط سود پرداخت شده بیمه معلم در 7 سال گذشته معادل 23 درصد بوده است.

مدیر بیمه‌های عمر و زندگی بیمه معلم با اعلام این خبر گفت: بیمه معلم در سال مالی 96 معادل 7/22 درصد سود قطعی به حساب اندوخته بیمه‌گذاران بیمه های زندگی و سرمایه‌گذاری واریز کرد. این در حالی است که بین شرکت‌هایی که تاکنون سود سال مالی 96 را اعلام کرده‌اند، بیشترین سود قطعی را بیمه معلم پرداخت کرده است.
سعید گیوه‌چی همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به سود مناسب سایر بازارهای مالی، آیا فروش بیمه‌نامه‌های عمر با سودهای پایین‌تر می‌تواند توجیه مناسبی برای سرمایه‌گذاری داشته باشد، افزود: بازارهای مالی شامل بازار سرمایه، پول، کالا، بیمه و … است که در این میان، بازار بیمه از دو جنبه برای مشتریان حائز اهمیت است.
وی گفت: نخست اینکه ارائه پوشش‌های بیمه‌ای اشخاص، اموال و مسئولیت که در بازارهای مالی دیگر وجود ندارند که می‌توان به پوشش‌های فوت، حادثه، نقص‌عضو، هزینه پزشکی ناشی از حادثه، امراض خاص که پوشش‌های حمایتی در صورت وجود مشکل به ویژه برای سرپرست خانواده است، اشاره کرد.
گیوه‌چی تصریح کرد: امکان سرمایه‌گذاری بلندمدت با حق بیمه‌های ناچیز (سرمایه‌گذاری خرد) با سود تضمین شده و سود مشارکت در منافع که عموما سودهای حاصل شده بیشتر از سودهای ارائه شده توسط نهادهای تخصصی سرمایه‌گذاری مانند بانک است نیز برتری دوم بیمه نسبت به سایر بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری است.
مدیر بیمه‌های عمر و زندگی بیمه معلم همچنین در مورد مقایسه این بیمه با سایر بیمه‌های موجود در بازار ایران گفت: بیمه معلم علاوه بر ارائه پوشش‌های بیمه مادام‌العمر و مستمری، در 7 سال گذشته به‌طور متوسط 23 درصد سود قطعی (سود تضمینی + سود مشارکت در منافع) به بیمه گزاران بیمه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری پرداخت کرده است.
وی در پایان با اشاره به جزییات سودهای پرداخت شده به بیمه‌گزاران تصریح کرد: در سال 90 معادل 21 درصد، سال 91 معادل 22 درصد، سال 92 معادل 23 درصد، سال 93 معادل 24.05 درصد، سال 94 معادل 25 درصد، سال 95 معادل 23.3 درصد و در نهایت در سال 96 معادل 22.7 درصد سود بیمه معلم بوده است.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =

پست های مرتبط