اخبار 7 آبان, 1402 7:59 ب.ظ
اخبار 7 آبان, 1402 7:59 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

واریز میانگین 60 میلیون تومان به حساب فرهنگیان یکماه پس از بازنشستگی

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به افزایش قابل توجه دریافتی فرهنگیان از صندوق در زمان بازنشستگی، گفت: معلمان بازنشسته به طور میانگین 60 میلیون تومان در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند که در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یکماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی، به حساب آنها واریز می‌شود.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در نشست خبری روز یکشنبه 7 آبان ماه 1402 در جمع اصحاب رسانه با اعلام این خبر، افزود: این مبلغ، اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری، به طور کامل و یکجا دریافت می‌نمایند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره واریز سود سالانه به حساب معلمان شاغل تصریح کرد: همانگونه که از اسم صندوق مشخص است این موسسه برای سرمایه‌گذاری در دوره اشتغال و پرداخت آن به اعضا در زمان بازنشستگی است ایجاد شده است.
مدیرعامل صندوق تصریح کرد: اگر بخواهیم از سود سالانه به معلمان شاغل پرداخت کنیم، نظام مالی پیچیده‌ای نیاز دارد و یک معلم باید مبالغی را در طول خدمت واریز کرده باشد تا در بازنشستگی بتواند مبلغ قابل توجهی دریافت کند.
دکتر نجف‌پور یادآور شد: ماندگاری سرمایه فرهنگیان در صندوق باعث ایجاد ارزش افزوده خواهد شد که در زمان بازنشستگی به شکل ارزش مالکانه و در قالب سهام دریافت خواهند کرد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 8 =

پست های مرتبط