اخبار 22 اردیبهشت, 1400 3:32 ب.ظ
اخبار 22 اردیبهشت, 1400 3:32 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد:

واریز 131 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته اسفند ماه

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 131 میلیارد ریال سهم الشرکه فرهنگیان بازنشسته اسفند 1399 عضو این صندوق خبر داد.

مهدی نیکدل با اعلام این خبر گفت: تعداد یک هزار و 256 نفر از فرهنگیان عضو موسسه از دوم بهمن تا اول اسفند بازنشسته شده و سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود حاصل از فعالیت‌های اقتصادی موسسه را دریافت کرده‌اند.
وی افزود: 44 میلیارد ریال این مبلغ را خود فرهنگیان عضو در طی سنوات خدمت واریز کردند و حدود 10 میلیارد ریال آن نیز از محل سهم دولت پرداخت شده و مابقی آن حاصل سودآوری فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است.
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: این رقم تمام دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1399 پس از تقسیم سود بین اعضا به حساب فرهنگیان بازنشسته مذکور واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود.
نیکدل توصیه کرد که با توجه به سودآوری 3440 میلیارد تومانی موسسه در سال 1399 و افزایش سالانه هزار میلیارد تومانی سود، اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی به عضویت خود در موسسه ادامه دهند تا از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی در سال‌های آینده بهره‌مند شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 2 =

پست های مرتبط