اخبار 11 اسفند, 1397 9:52 ق.ظ
اخبار 11 اسفند, 1397 9:52 ق.ظ

واریز 300 میلیارد ریال سود سال مالی 1396 به حساب فرهنگیان بازنشسته/ پرداخت 27 هزار میلیارد ریال به بازنشستگان از ابتدا تاکنون

نزدیک به 302 میلیارد ریال سود دوره بیست و سوم مربوط به سال مالی منتهی به 31 شهریور 1396 به حساب بیش از 102 هزار نفر از معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که در سال مالی مذکور به افتخار بازنشستگی نائل آمدند، واریز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، معلمان در زمان بازنشستگی، سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کرده‌اند و این مبلغ صرفا مربوط به سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1396 است.

میانگین سودآوری سالانه صندوق ذخیره فرهنگیان در طول ٢٢ سال گذشته حدود ١٧ درصد بوده است، به‌طوری که حدود ٦٠ درصد از مبلغ سهم‌الشرکه پرداخت شده به بازنشستگان مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه و ٤٠ درصد آن نیز مجموع واریزهای اعضا و دولت بوده‌است.

در صورت قطعیت رای صادره از سوی دیوان عدالت اداری و واریز سهم دولت برای سال‌های برنامه پنجم توسعه، مبالغ مذکور به حساب بازنشستگان اول فروردین 1394 به بعد واریز خواهد شد. بنابراین تاکید می‌شود فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.

پرداخت 27 هزار میلیارد ریال سهم‌الشرکه به بازنشستگان از ابتدا تاکنون

با واریز 302 میلیارد ریال سود سال مالی 1396 میزان مبالغ واریز شده به حساب فرهنگیان بازنشسته از ابتدای تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان تا کنون به حدود 27 هزار میلیارد ریال می‌رسد. در مجموع نزدیک به 300 مورد پرداخت سهم‌الشرکه و سود سالیانه به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان واریز شده است.

برخورداری معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت تا سقف پنج درصد

پس از تصویب سهم دولت در برنامه ششم توسعه (ماده ٨٥) و ایجاد زیرساخت‌های لازم در راستای بهره‌مندی اعضای موسسه از سهم کامل دولت، برای نخســتین بار امکان بهره‌مندی از این سهم تا ســقف پنج درصد فراهم شده‌است و فرهنگیان عزیز می‌توانند از این فرصت بی‌نظیر استفاده کنند. لازم به ذکر است تاکنون بیش از صد هزار نفر از فرهنگیان نسبت به افزایش سهم عضو تا سقف 5 درصد اقدام کرده‌اند.

از آنجایی که طبق قانون دولت موظف است هر ساله معادل واریزی ســهم اعضا تا سقف ٥ درصد به حساب موسسه واریز کند، فرهنگیان عضو موسسه به هر میزان که کمتر از ٥ درصد حق عضویت پرداخت کنند معادل آن از ســهم دولت محروم خواهندشــد که در میزان دریافتی آنها در زمان بازنشستگی تاثیرگذار است.

امکان بهره‌مندی بازنشستگان از سودآوری‌های آتی موسسه با ادامه عضویت
اعضای موسسه پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند.

با توجه به مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان در سه پتروشیمی فعال کشور و همچنین بهره‌برداری از چهار پتروشیمی دیگر تا پنج سال آینده، سودآوری موسسه شاهد افزایش چشمگیری خواهد بود. بنابراین فرهنگیان بازنشسته با استمرار عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان، علاوه بر بهره‌مندی از سودهای سرشار اقتصادی در حوزه پتروشیمی، از سودآوری سایر شرکت‌های موسسه نیز برخودار شده و میزان دریافتی آنها در سال‌های آتی به چندین برابر خواهد رسید.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 − 1 =

پست های مرتبط