اخبار 31 شهریور, 1400 9:29 ق.ظ
اخبار 31 شهریور, 1400 9:29 ق.ظ

مهدی نیکدل خبرداد:

واریز 327 میلیارد تومان سود سال مالی 99 به حساب بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه موسسه در سال مالی 1399مبلغ 3440 میلیارد تومان سودآوری داشت که این سود در بین اعضا تقسیم شده است، گفت: از سود مذکور، جمعا بیش از 327 میلیارد تومان به حساب حدود 82 هزار نفر از اعضای صندوق که از مهر 1398 تا اردیبهشت 1400 بازنشسته شده یا تسویه کرده‌اند، واریز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، مهدی نیکدل افزود: بازنشستگان مذکور قبلا سهم‌الشرکه خود را دریافت و مبلغ فعلی صرفا سود دوره بیست و ششم و متعلق به سال مالی 1399 است.
وی با بیان این که فرهنگیان شاغل نیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت صندوق ذخیره فرهنگان و در قسمت صورت وضعیت اعضا، سود سال مالی 1399 را که به حساب آنها منظور شده است، مشاهده کنند، ادامه داد: همچنین تعدادی زیادی از فرهنگیان بازنشسته‌ به عضویت خود در صندوق ادامه داده‌اند تا از سود موسسه در سال‌های آینده برخوردار شوند.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: همان طور که در پنج سال گذشته سودآوری صندوق از250 میلیارد تومان در سال 1395 به 3440 میلیارد تومان در سال 1399 رسید، با توجه به سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این روند فزاینده در سال‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در خاتمه تاکید کرد: هرچه میزان مشارکت فرهنگیان تا 5 درصد از حقوقشان بیشتر باشد، به همان نسبت از سهم دولت و سودآوری موسسه منتفع خواهند شد، از این رو علاوه بر توصیه به فرهنگیان غیرعضو به عضویت در صندوق، توصیه می‌کنم که اعضای فعلی صندوق نیز میزان واریزی خود را تا 5 درصد افزایش دهند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

 • محمد :

  آیا امکانش است که فرد بازنشسته قسمتی از سود را برداشت کند و بقیه را در حساب خودنگهدارد

  • راهبر وب سایت :

   با سلام و احترام
   متاسفانه این امر امکان پذیر نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 10 =

پست های مرتبط