اخبار 22 مهر, 1398 9:58 ق.ظ
اخبار 22 مهر, 1398 9:58 ق.ظ

واریز 75 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته مرداد 1398

بیش از 75 میلیارد و 700 میلیون ریال سهم‌الشرکه به حساب معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم تیر تا اول مرداد ماه 1398 به افتخار بازنشستگی نائل آمدند به حساب آنها نزد بانک ملی واریز شد که بخشی از آن مربوط به مطالبات سهم دولت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، اعضای بازنشسته مذکور، سهم‌الشرکه خود شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی را دریافت کردند و سهم‌الشرکه اعضای انصرافی، بازخرید و از کار افتاده نیز به حساب آنها واریز و در خصوص اعضای متوفی نیز طبق قانون عمل می‌شود.

 این اعضا همچنین مطالبات سهم دولت تا پایان سال 1390 را دریافت کرده‌اند و در صورت قطعیت رای صادره از سوی دیوان عدالت اداری و واریز سهم دولت برای سال‌های برنامه پنجم توسعه، مبالغ مذکور به حساب آنان واریز خواهد شد.

 این رقم تمام دریافتی فرهنگیان بازنشسته مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور 1398 (تا تاریخ تسویه آنها با موسسه) پس از برگزاری مجمع و تقسیم سود در بین اعضا، به حساب این عزیزان واریز و به حساب فرهنگیان عضو نیز منظور می‌شود.

 بنابراین تاکید می‌شود فرهنگیان بازنشسته، حساب بانکی مرتبط با صندوق ذخیره فرهنگیان را برای واریز سود و مطالبات سهم دولت در مراحل بعد فعال نگه دارند.

امکان بهره‌مندی بازنشستگان از سودآوری‌های آتی موسسه

اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، می‌توانند به عضویت خود در موسسه ادامه داده و از سودآوری ناشی از سرمایه‌گذاری‌های کلان، به ویژه در حوزه پتروشیمی بهره‌مند شوند با توجه به مالکیت صندوق ذخیره فرهنگیان در سه پتروشیمی فعال و سودآور کشور و همچنین بهره‌برداری از چهار پتروشیمی دیگر تا پنج سال آینده، سالانه هزار میلیارد تومان به سودآوری موسسه اضافه می‌شود و در سال 1402 به بیش از پنج هزار میلیارد تومان در سال خواهد رسید. بنابراین فرهنگیان بازنشسته‌ای که با موسسه تسویه حساب نکرده و عضویت خود را ادامه بدهند از سود سرشار سال‌های آینده برخوردار می‌شوند.

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =

پست های مرتبط