اخبار 30 دی, 1399 11:52 ق.ظ
اخبار 30 دی, 1399 11:52 ق.ظ

وزیر آموزش‌وپرورش خبر داد:

واریز 242 میلیارد تومان به‌حساب فرهنگیان بازنشسته در مهرماه از سوی صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت 242 میلیارد تومان به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که در مهرماه 99 بازنشسته شده‌اند، خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به پرداخت سهم‌الشرکه به فرهنگیان بازنشسته شده در بازه زمانی دوم شهریور تا اول مهر، گفت: مبلغ پرداختی شامل سهم عضو، سهم دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان است که به‌حساب 16 هزار و 688 نفر از فرهنگیان واریزشده است.
رئیس هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان تأکید کرد: از این مبلغ، 27 درصد حاصل واریزی اعضا است و واریزی سهم دولت نیز کمتر از 9 درصد بوده است، درحالی‌که 64 درصد از مابقی 242 میلیارد تومان، مربوط به سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی صندوق بوده است.
وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه میانگین دریافتی اعضای بازنشسته صندوق بیش از 14 میلیون و 500 هزار تومان است، گفت: این در حالی اعلام می‌شود که میانگین واریزی اعضا به صندوق کمتر از 4 میلیون تومان بوده است.
وی با اشاره به رشد سودآوری چشمگیر صندوق به‌ویژه در طول سه سال اخیر، ادامه داد: این رقم همه دریافتی فرهنگیان مذکور نیست زیرا سود سال مالی منتهی به ٣١ شهریور 1399 پس از تقسیم در بین اعضا، به‌حساب آن‌ها واریز می‌شود و میزان دریافتی آن‌ها را افزایش می‌دهد.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه فرهنگیان عضو صندوق برای بهره‌مندی کامل از سهم دولت و سودآوری موسسه، می‌توانند میزان واریزی خود را تا سقف 5 درصد افزایش دهند، یادآور شد: فرهنگیان در آستانه بازنشستگی هم می‌توانند به عضویت خود در صندوق ادامه داده و از سودآوری چشمگیر سال‌های آتی برخوردار شوند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 3 =

پست های مرتبط