اخبار 30 تیر, 1399 4:27 ب.ظ
اخبار 30 تیر, 1399 4:27 ب.ظ

با پی‌گیری‌های جدی صندوق ذخیره فرهنگیان محقق شد

وزیر آموزش و پرورش: ۵۵۵ میلیارد ریال حق فرهنگیان عضو از سهم دولت، به حسابشان واریز شد

وزیر آموزش‌وپرورش از واریز 555 میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان از سهم دولت به‌حساب فرهنگیان بازنشسته خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با اشاره به پیگیری‌های جدی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان در خصوص دریافت سهم دولت، گفت: بیش از 4 هزار میلیارد ریال از مطالبات اعضای صندوق تحت عنوان ایفاء تعهدات دولت در حمایت از فرهنگیان عضو احیا شده است.

وی افزود: 555 میلیارد ریال از این مبلغ به‌حساب حدود 120 هزار نفر از اعضایی که در بازه زمانی فروردین 1396 تا پایان شهریور 1397 بازنشسته شده‌اند، واریزشده است.

حاجی میرزایی تصریح کرد: مطالبات سهم دولت فرهنگیانی که همچنان عضو صندوق هستند به‌حساب آن‌ها منظور شده که در زمان بازنشستگی دریافت می‌کنند.

وی پیگیری مطالبات سهم دولت را یکی از اولویت‌های وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد و با اشاره به روند احیای این مبلغ گفت: در شرایطی که کشور و به‌ویژه دولت با محدودیت‌های مالی فراوانی مواجه است، این مبلغ با استفاده از سازوکارهای ظرفیت قانون بودجه سال 1398 و از طریق تهاتر با بانک‌ها ایران انجام ‌شده است.

وزیر آموزش‌وپرورش همچنین اضافه کرد: تلاش می‌کنیم ضمن تحصیل باقیمانده سهم دولت تا پایان برنامه ششم توسعه، این حکم قانونی را در برنامه هفتم توسعه نیز منظور کنیم.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =

پست های مرتبط