اخبار 7 آبان, 1402 7:32 ب.ظ
اخبار 7 آبان, 1402 7:32 ب.ظ

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در نشست خبری با اصحاب رسانه:

پرداخت حقوق‌های نامتعارف در صندوق ذخیره فرهنگیان را ممنوع کردیم

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه هیچ کدام از نیروهایی که در زمان مدیریت او به صندوق آمده‌اند، حقوق و مزایای نامتعارف دریافت‌ نمی‌کنند، گفت: از زمانی که بنده آمدم حقوق نامتعارف را ممنوع کردم و برای مدیران نیز ۱۰ الی ۱۵ درصد کمتر از مدیران قبلی حقوق تعیین کردیم.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی در نشست خبری روز یکشنبه 7 آبان ماه 1402 در جمع اصحاب رسانه با اعلام این موضوع، افزود: با اینکه برخی از مدیران نسبت به حقوق دریافتی خود اعتراض داشتند و می‌گفتند که پایین‌تر از میانگین صنعت است اما ما زیر بار این حرف‌ها نرفتیم زیرا اینجا متعلق به فرهنگیان است و شرایط خاص خود را دارد.
وی تاکید کرد: همچنین سال گذشته مصوب کردیم که افزایش حقوق‌های امسال فقط ۳۰ درصد از افزایش متعارف باشد که توسط نهادهای مربوطه اعلام می‌شود و ۷۰ درصد آن بر اساس مولفه بهره‌وری در قالب نظام بودجه‌ریزی عملیاتی تعیین کردیم. یعنی ابتدا منافع سازمان، شرکت، هلدینگ و در راس اینها منافع معلم باید محقق شود و بعد خود این افراد بهره‌مند شوند.
مدیرعامل موسسه در باره انضباط در پرداخت مالی در سطح سازمان تشریح کرد: در حال حاضر ساماندهی و نظم‌بخشی و متمرکز کردن نظام پرداخت حقوق مدیرعامل‌ها و اعضای هیات مدیره کلیه هلدینگ‌ها و شرکت‌ها ۱۰۰ درصد شده است؛ درحالی که این امر قبلا نبود. مرحله بعدی برای شفافیت، داشتن نظام مشخص مدیریت هزینه و معاملات است.
وی اظهار داشت: ظرف یک الی دو ماه آینده، وضعیت حقوق و دستمزد کل کارکنان و مدیران در اختیار هیات مدیریت و هیات امنا قرار می‌گیرد و در این زمینه شفافیت کامل ایجاد خواهد شد. در حوزه تخصیص اعداد و ارقام و پرداخت‌ها چارچوب‌های سفت و سختی را وضع کردیم.
دکتر نجف‌پور با اشاره به گلایه برخی مدیران مبنی بر دریافت حقوق کمتر از میانگین صنعت، بیان کرد: بعضا می‌گویند تخصص افراد دارای اهمیت است و از این رو یک نفر می‌تواند چندین برابر مدیر عامل حقوق بگیرد اما ما ابلاغ کردیم که ضمن احترام به تخصص و تجربه افراد، چنین پرداخت‌هایی ممنوع است.
اضافه‌کار نامتعارف نداریم
مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در پاسخ به سوالی درباره انتشار فیش حقوقی یکی از مدیران صندوق و اضافه‌کاری‌ نامتعارف او گفت: از زمان ورود به صندوق و تا رسیدن به مرحله‌ای از ثبات و بهره‌وری، پرداخت پاداش، کارانه و اضافه‌کار را ممنوع کردیم. تلاش‌های شبانه‌روزی انجام شد و کارهای خوبی اتفاق افتاد.
وی افزود: پس از آن بود که به این عزیزان بعد از ۱۰ ماه اضافه کار و معوقه دادیم. در همین راستا اضافه کار این شخص را نیز حدود ۱۸ ماه پرداخت نکرده بودیم که در نهایت به ایشان ۵۵ درصد از اضافه کار واقعی خودش را دادیم.
دکتر نجف‌پور گفت: متاسفانه برخی افراد در این موضوع رفتارهای پروپاگاندایی داشتند که بخشی از آن واقعیت بود اما بخشی موج سواری بود.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

پست های مرتبط