اخبار 10 خرداد, 1402 4:37 ب.ظ
اخبار 10 خرداد, 1402 4:37 ب.ظ

دکتر نجف‌پور در مراسم میلاد امام رضا (ع) و تقدیر از دست‌اندرکاران طرح ارزش مالکانه:

پرشتاب‌تر از گذشته برای اجرای کامل طرح ارزش مالکانه فعالیت‌ می‌کنیم

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان صندوق در جشن میلاد خجسته حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و گرامیداشت سالروز تاسیس صندوق که با حضور اعضای هیئت امنا، هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه، مدیران عامل هلدینگ‌ها، نماینده فرهنگیان و کارکنان این مجموعه برگزار شد تاکید کرد آغاز فرایند اجرای طرح ارزش مالکانه به معنای اتمام کار نیست بلکه امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که باید پرشتاب‌تر از گذشته برای اجرای کامل این طرح حرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، دکتر نجف پور کردی  در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام مهربانی، توجه به بحث علم‌آموزی از جمله خلاقیت، نوآوری، تکنولوژی، دانش بنیان و … را از توصیه‌های امام رضا (ع) و اولویت‌های موسسه عنوان کرد و گفت: همه کارکنان در همه ارکان موسسه باید نسبت به مباحث و اتفاقات صندوق آگاهی کامل داشته باشند که موضوع ارزش مالکانه یکی از مهم‌ترین موضوعات است.

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی اظهار داشت: برای پویایی مجموعه و تحقق برنامه‌ها از جمله ارزش مالکانه آبرو گذاشته و از هیچ کوششی دریغ نکردم‌. در این مدت با وجود کارهای شبانه‌روزی مبتنی بر عقلانیت و مجاهدت، دنبال نام نبودیم بلکه دغدغه اصلی ما تحقق خواسته‌های به حق فرهنگیان عضو صندوق بود.

وی تلاش مجموعه صندوق، هلدینگ‌ها و شرکت‌ها در سطوح مختلف را قابل تقدیر دانست و افزود: راهبردها، برنامه‌ها و ریز برنامه‌های تدوین شده صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص بوده و تمامی مجموعه‌ها ملزم به تلاش برای تحقق آن‌ها هستند و هیچ قصوری در این زمینه پذیرفتنی نیست.

مدیرعامل موسسه اظهار داشت: ضروری است تمام کارکنان مجموعه در سطوح مختلف در زمینه تبیین، جریان‌سازی و همراه‌سازی طرح ارزش مالکانه خوددانایی و‌ خودآگاهی را افزایش دهند و به نوعی باید گفتمان غالب شود تا کار مبتنی بر عقلانیت پیش رود.

دکتر نجف‌پور ادامه داد: در نظرسنجی‌های صورت گرفته از جامعه فرهنگیان عضو صندوق، موضوع ارزش مالکانه همواره از مهم‌ترین مطالبات این عزیزان بوده و به همین دلیل در اولویت فعالیت‌های موسسه قرار گرفت و در اگرچه بسیار کار مشکل و زمانبری بود اما به لطف خدا به نتیجه رسید و روند تخصیص ارزش مالکانه آغاز شد.

دکتر نجف پور خاطرنشان کرد: ابتدا بنا بر این بود که سهام ۳ شرکت بیمه معلم، ماشین‌سازی اراک و بازرسی مهندسی صنعتی به اعضای بازنشسته واگذار شود اما اعضای هیات امنا معتقد بودند که رقم واگذاری و سهام بیشتر شود که امیدوارم در کمترین زمان ممکن این طرح به طور کامل اجرا شود.

وی با تاکید بر اینکه اعضای صندوق خواستار نتیجه ملموس و عملی طرح ارزش مالکانه هستند، ادامه داد: زمانی کار به سرانجام می‌رسد که اعضای موسسه، ارزش مالکانه خود را به صورت سهام و ریال دریافت کنند و تا آن زمان این روند همچنان پرشتاب ادامه خواهد داشت.

 

تلاش دست‌اندرکاران طرح ارزش مالکانه قابل تقدیر است

عضو‌ هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان نیز در این مراسم میلاد امام رضا (ع) را تبریک گفت و افزود: سال‌ها سرمایه ایجاد شده برای فرهنگیان عضو صندوق بدون تعیین تکلیف مانده بود و حتی این مهم در سال 1397 از اساسنامه حذف شده بود که خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ با تلاش‌های انجام شده اساسنامه بازنگری و اصلاح شد.

محسن مسعودی با تاکید بر اینکه بیش از یک دهه فرهنگیان منتظر اجرایی شدن ارزش مالکانه بودند، تاکید کرد: واقعیت امر این بود که اراده‌ای در مجموعه برای اجرای این طرح وجود نداشت.

وی با تشریح پیچیدگی‌های فرایند اجرای طرح ارزش مالکانه، یادآور شد: حتی یک بانک اطلاعاتی جامع وجود نداشت که در این راستا با یک کار جهادی تمامی موانع برطرف و شرایط برای اجرا فراهم شد.

مسعودی با اشاره به کمک گرفتن از کارشناسان خبره حوزه اقتصادی در راستای اجرای دقیق طرح ارزش مالکانه، اذعان کرد: هر فردی اجرای این طرح را ساده بداند به نوعی عمق کار را درک نکرده است زیرا این کار بسیار سخت و پیچیده بود و با انجام آن به نوعی فعل خواستن، توانستن است، معنا بخشیده شد.

وی همچنین گفت که امروز فرایند اجرای طرح شروع شده است ولی هنوز شهد و شیرینی این کار برای اعضای موسسه ملموس نشده است که امیدوارم با اجرای کامل، فرهنگیان به صورت ملموس نتیجه کار را ببینند.

وی با تقدیر از تمام کسانی که پیدا و پنهان برای اجرای طرح ارزش مالکانه کمک کردند، اظهار داشت: تلاش تمام متولیان امر در سطوح مختلف از جمله هیئت امنا، هیئت مدیره، مدیرعامل، هلدینگ‌ها، شرکت‌ها و کارکنان ستودنی است.

 

اجرای طرح ارزش مالکانه موجب ارتقای اعتماد فرهنگیان شد

در ادامه این مراسم، منتخب فرهنگیان خراسان رضوی ضمن تاکید بر اهمیت آغاز فرایند اجرایی‌شدن طرح ارزش مالکانه، گفت: من به عنوان معلم و به عبارتی به عنوان یکی از اعضا و صاحبان سهام صندوق ذخیره فرهنگیان لازم است عرض کنم که همه فرهنگیان حدود 12 سال است که یک مطالبه در خصوص تخصیص ارزش مالکانه داشتیم که در نهایت در 31 اردیبهشت 1402 فاز نخست این طرح رونمایی شد.

محمد حسن صدقی افزود: این اتفاق را به فال نیک می‌گیریم زیرا نتیجه یک جرات، یک شهامت، یک جسارت و یک حرکت جهادی بود که انجام شد. شاید مدیران ادوار قبل هم می‌دانستند و می‌توانستند این طرح را انجام بدهند اما با توجه به ریسک‌هایی که این طرح داشت این کار را انجام ندادند.

وی تصریح کرد: با همه مشکلات، چالش‌ها و ریسک‌هایی که وجود داشت، تیم مدیریتی فعلی این ریسک را به جان خرید و با توجه به اینکه مشکلات و ریسک‌ها را می‌دانست ولی با اتکال به خداوند این مسیر را پیش بردند.

صدقی اظهار داشت: همه ما فرهنگیان 12 سال منتظر بودیم که این قطار حرکت کند و الان این طرح آغاز شد و قطار حرکت کرد و نتیجه آن شد که بزرگترین سرمایه صندوق که اعتماد فرهنگیان است، حفظ شد و ارتقاء پیدا کرد.

وی همچنین افزود: من به عنوان یک معلم از دکتر نجف‌پور به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل و تمامی دست‌اندرکاران که تلاش کردند و زحمت کشیدند تشکر می‌کنم و این اطمینان را می‌دهیم که به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد که زحمات این عزیزان بدون نتیجه بماند و اجرای این طرح متوقف شود.

در پایان این مراسم، به پاس تلاش‌های صورت گرفته در خصوص اجرایی کردن طرح ارزش مالکانه، از برخی از دست‌اندرکاران اجرای این طرح بزرگ تقدیر شد.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − چهارده =

پست های مرتبط