اخبار 11 اردیبهشت, 1402 11:22 ق.ظ
اخبار 11 اردیبهشت, 1402 11:22 ق.ظ

عضو هیات‌مدیره و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه در دیدار مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان:

پروژه‌های صندوق ذخیره فرهنگیان باید برای معلمان سودآور باشد

در آستانه بزرگداشت هفته معلم، نشست مشترک تیم اقتصادی و سرمایه‌گذاری موسسه و اداره‌کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌های صندوق در تکریم جایگاه و تامین رفاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل صندوق ذخیره فرهنگیان، مهندس حمید باقرنژاد عضو هیئت مدیره و و معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه در این نشست گفت: ارائه هرگونه خدمت به فرهنگیان در راستای حفظ جایگاه و شأن آنان در دستگاه تعلیم و تربیت، از اولویت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان است.

مهندس حمید باقرنژاد در  این نشست که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، مدیرعامل و تعدادی از مدیران هلدینگ تدبیرگران اطلس برگزار شد، افزود: ارائه خدمت به فرهنگیان از اولویت‌های صندوق است اما پروژه‌هایی که اجرا خواهد شد باید همزمان دارای بازدهی اقتصادی و سود مناسبی برای اعضای موسسه باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه موسسه اظهار داشت: با مشارکت حوزه بهداشت و درمان و علوم پزشکی و بهره‌گیری از فرآیندهای اداری، در مسیر به نتیجه رسیدن و نهایی کردن مجوز راه‌اندازی بیمارستان فرهنگیان زاهدان تلاش شود.

وی همچنین به تشکیل کمیته مشترک صندوق ذخیره فرهنگیان و اداره کل آموزش و پرورش استان اشاره کرد و گفت: با هدف ترسیم نقشه سرمایه‌گذاری، آخرین وضعیت موجود و نیازمندی‌های استان باید در قالب طرح آینده پژوهی بررسی شود.

مهندس باقرنژاد تصریح کرد: تصمیم‌گیری در خصوص واگذاری درمانگاه فرهنگیان به صورت BOT به صندوق ذخیره یا به بخش خصوصی، با نظر کمیته مشترک صورت خواهد گرفت.

وی در پایان یادآور شد: با هدف تعیین شرایط سرمایه‌گذاری در آینده، اطلاعات اقتصادی استان به دفتر مرکزی صندوق ذخیره فرهنگیان انتقال خواهد یافت.

 

برگزاری جلسه با مدیران مناطق یک و دو زاهدان

در این نشست، حسنعلی میرعبدی مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نیز بر تکریم جایگاه فرهنگیان و تامین رفاه و امکانات مورد نیاز آنان تاکید و اظهار کرد: با توجه به اهمیت مسائل درمانی، تسریع در روند راه‌اندازی بیمارستان فرهنگیان یکی از مهم‌ترین خواسته‌های جامعه فرهنگیان استان است.

وی ساخت اردوگاه‌های دانش‌آموزی را از مهم‌ترین نیازهای استان در حوزه امور تربیتی و پرورشی عنوان کرد و گفت: ساخت اردوگاه‌های فرهنگی و تفریحی با سرمایه‌گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان، قابل برنامه‌‎ریزی و پیگیری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود بر ساخت مسکن فرهنگیان و تکمیل پروژه خانه‌معلم فرهنگیان چابهار با همکاری صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد.

نشست مدیران موسسه با مدیران مدارس نواحی یک و دو زاهدان مدیران موسسه همچنین در نشست با مدیران مدارس نواحی یک و دو زاهدان، ضمن دعوت همکاران فرهنگی به عضویت و سرمایه گذاری در صندوق، به پرسش های مدیران و اعضای حاضر درجلسه در خصوص فعالیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان پاسخ دادند.

مهندس باقر نژاد با تاکید بر اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان حافظ منافع فرهنگیان است و همه تلاش خود را برای این مهم بکار می بندد، گفت: وجود لایه های حسابرسی و نظارت‌های مستمر اساسا فرصت هر گونه سوء استفاده را به سودجویان نمی‌دهد و دلیل این مدعا هم این است که تا به امروز هر همکاری که بازنشست و از عضویت صندوق خارج شده، هم سهم خودش و هم سهم دولت را به طور کامل دریافت نموده است.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگیان قطعا با عضویت در این صندوق متضرّر نخواهند شد، گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یک سرمایه اجتماعی بزرگ است و با بورسی شدن شرکت‌های موسسه، به راحتی از طریق بورس و فرابورس قابل رصد و نظارت خواهند بود.

 مهندس باقر نژاد از آغاز اجرای طرح ارزش مالکانه به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های صندوق نام برد و ادامه داد: لازم است فرهنگیان بازنشسته که عضو صندوق بودند نبست به دریافت کد بورسی اقدام کنند تا سهام شرکت‌ها به آنها تعلق بگیرد. اگرچه همکارانی که کد بورسی و سجام نگیرند حقی از آنها ضايع نخواهد شد بلکه در مرحله اول نمی‌تواند به حق وحقوق شان برسند.

 معاون برنامه‌ریزی و توسعه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به نحوه محاسبه سهم اعضا و منافع حاصله برای آنان گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس هر همکار فرهنگی می تواند تا ۵ درصد از حقوق و مزایای خود را درصندوق ذخیره پس انداز کند و دولت هم موظف است معادل آن، همه ساله مبلغی را اختصاص دهد تا در شرکت های اقماری که صندوق در اختیار دارد وارد فعالیت اقتصادی شود و نهایتا ذخیره آنان به همراه سودهای ناشی از فعالیت اقتصادی در زمان بازنشستگی یکجا به فرد پرداخت خواهد شد.

 

 

بازدید مدیران موسسه از پروژه بیمارستان زاهدان

با هدف بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی و فرآیند تکمیل بیمارستان فرهنگیان زاهدان، مدیران موسسه و مدیرکل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از این پروژه بازدید کرده و بر تسریع در تکمیل آن تاکید کردند.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 12 =

پست های مرتبط