اخبار 12 اردیبهشت, 1400 10:07 ق.ظ
اخبار 12 اردیبهشت, 1400 10:07 ق.ظ

پیام تبریک مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به مناسبت هفته معلم

12 اردیبهشت، روز ارجمند معلم را به همه فرهنگیان سراسر کشور و به همه مردم قدرشناس و فرهنگ دوست ایران تبریک عرض می‌کنم.

در فضیلت مقام معلم، در سطح کلام و تبلیغات کم گفته نشده است. در فرهنگ عمومی جامعه هم، تکریم مقام معلم از ویژگی‌های قاطبه ایرانیان محسوب می‌شود و این واقعیت، در رفتار بی‌ریا و قلبی ساکنان این کهن سرزمین دیده می‌شود.
اما متاسفانه، متناظر با این جایگاه اجتماعی و فرهنگی، مسئولیت‌های ضروری در رسیدگی به برخی حقوق معلمان انجام نشده است.
تاسیس موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، اقدامی در همین راستا، به خصوص برای دوره بازنشستگی این عزیزان محسوب می‌شود. بنده هم که پس از عمری فعالیت در حوزه‌های اقتصادی و صنعتی، سال‌هایی است که در این موسسه انجام وظیفه می‌کنم، این مسئولیت را با حسی متفاوت ازتمامی مسئولیت‌های پیشین پذیرفته و انجام می‌دهم.
اغراق نیست که در هر روز هفته و در محل کار، یاد تمامی معلمان خویش و همه معلمان ایران را درذهن و ضمیرم زنده می‌دارم و فراموش نمی‌کنم که برای چه قشری با چه جایگاهی مسئولیت پذیرفته‌ام.
امروز و در روز معلم سال 1400 نیز فروتنانه به همه فرهنگیان سرزمینم و خانواده گرامیشان تعظیم می‌کنم و به اطلاع همه این عزیزان می‌رسانم که تا جایی که توان دارم به همراه سایر همکاران و مجموعه مدیریتی موسسه در دفاع از حقوق ایشان و از هیچ تلاشی فروگذار نکنم.
رشد سودآوری، اولین هدفی بود که در انجام آن توفیق یافته‌ایم و به لطف خداوند و تلاش همکارانم، سود موسسه از250 میلیارد تومان در سال 1395 به 3440 میلیارد تومان در سال مالی 1399 رسید و امسال نیز در تلاشیم تا به هدف رویایی 5هزار میلیارد تومان برسیم.
شفافیت و رفع زمینه‌های فساد را نیز با جذب مدیران پاکدست و فعالسازی کمیته سرمایه‌گذاری، به جایی رسانده‌ایم که با قاطعیت اعلام کنم حتما یک پروژه سفارشی در این مدت به تصویب و اجرا نرسانده‌ایم چون ما امانتدار معلمان و اعضاء هستیم.
گام‌های دیگری هم که از خداوند می‌خواهم توفیق تحقق آن را در دوره مسئولیتم به من و همکارانم عطا کند، افزایش شفافیت، بورسی کردن شرکت‌های تابعه با هدف شناسایی واقعی دارایی‌های اعضاء و ایستادگی بر این هدف کلیدی و مهم است که «موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان یک نهاد خصوصی متعلق به اعضا ی آن است و لاغیر». دفاع از این گزاره، دفاع از مالکیت محض اعضا بر همه دارایی‌های موسسه است و بر سر این هدف، به یاری همه مسئولان ذیربط و همین طور معلمان عزیز نیاز داریم.
به امید خداوند، در این چارچوب، هر اقدام لازم از جمله اصلاح اساسنامه و دیگر اقدامات ضروری را پیگیری خواهم کرد و قدم به قدم اقدامات انجام شده را به گوش مردم جامعه و فرهنگیان سراسر کشور خواهیم رساند.
در خاتمه یک بار دیگر روز معلم را به همه ایرانیان و به خصوص اعضای خانواده بزرگ اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان تبریک عرض می‌کنم و سلامت و توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم.

مهدی نیکدل

 

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 5 =

پست های مرتبط