اخبار 3 خرداد, 1401 10:55 ق.ظ
اخبار 3 خرداد, 1401 10:55 ق.ظ

پیام مدیرعامل به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

دکتر حمیدرضا نجف‌پور کردی مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، در پیامی ضمن گرامی‌داشت یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را به آحاد مردم ایران تبریک گفت.

«سوم خرداد که مصادف با سالروز آزادسازی خرمشهر در سال 1361 است، در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی نامگذاری شده است. همان طور که رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ـ مدظله العالی ـ حماسه آزادی خرمشهر را حادثه‌ای بی‌نظیر قلمداد کرده، چنین فرمودند: «حماسه مقاومت و آزادی خرمشهر، حادثه‌ای بی نظیر در تاریخ جهان است. خرمشهر، به پرچم سرافرازی و پایداری ملت ایران مبدل شده است. حماسه خرمشهر، باید جای خود را در دنیا پیدا کند. آن چه حماسه عظیم خرمشهر را مادر حماسه‌ها ساخت، اوج ایثارها، فداکاری‌ها، شجاعت‌ها، شهادت‌ها، مقاومت‌ها، رنج‌ها و مظلومیت‌ها بوده است و آن چه به خرمشهر قداست بخشید کلام مقدس امام خمینی رحمه‌الله است که فرمودند: «خرمشهر را خدا آزاد کرد.»
ناگفته پیداست که تاریخ جمهوری اسلامی ایران، مملو از این رشادت‌ها و پیروزی‌‌ها در عرصه‌های مختلف است و هنوز انسان‌های بزرگی همچون سردار دلها شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی هستند که به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب، به ما درس ایثار، فداکاری، شجاعت، مقاومت و شهادت می‌آموزند.
لذا این روز حماسی و غرورآفرین را به ملت بزرگ ایران اسلامی به ویژه جانبازان و ایثارگران و آزادگان و خانواده‌های معزز آنان تبریک عرض نموده و از خداوند منان خواستاریم تا ما را در رهروی از فرامین امام (ره) و رهبری عزیز ـ مدظله العالی ـ و تداوم راه مقدس آنان ثابت قدم نگه دارد.

دکترحمیدرضا نجف پور

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − دوازده =

پست های مرتبط