اخبار 9 خرداد, 1401 4:02 ب.ظ
اخبار 9 خرداد, 1401 4:02 ب.ظ

پیام مدیرعامل به مناسبت سالروز تاسیس موسسه

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تجربه و رویکرد جدیدی در زمینه راه‌اندازی مجموعه‌ای با هدف کمک به معیشت و رفاه اعضاء در زمان بازنشستگی در ایران است. ویژگی منحصر به فرد موسسه در انتخاب آگاهانه و آزادانه افراد در پیوستن و خروج از صندوق و مشارکت آن‌ها در تعیین جهت‌گیری‌های راهبردی آن است.

نهال جدیدی که بدون تجربه قبلی در ایران حدود سه دهه قبل با همت جامعه فرهنگی کشور شکل گرفت نقاط عطف مهمی را پشت سر گذاشته و امروز به نهادی قدرتمند در حوزه‌های صنعتی، پتروشیمی، ساختمانی وخدمات مالی تبدیل شده است و می‌رود تا با سرعت به ارائه‌دهنده خدمات رفاهی متفاوت به اعضا متناسب با شان این معلمان عزیز تبدیل شود.

طرح مسائلی مثل دولتی، عمومی و یا خصوصی بودن آن دلالت بر آن دارد که هنوز برای برخی از اشخاص ماهیت موسسه شفاف نبوده در حالی که صندوق‌های مشابه در کشورهای توسعه‌یافته به پدیده عادی در زندگی روزانه کارکنان و نهادی بالنده در زندگی سازمان‌ها و بازوی قدرتمندی در رشد و توسعه کشورها تبدیل شده‌اند. وجود صدها مقاله و کتاب علمی که هر یک ابعاد خاصی از این صندوق‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده­اند، حضور مشتاقانه مراکز قانون‌گذاری در این عرصه و کمک‌های بی‌دریغ آن‌ها در ایجاد قوانین تسهیل‌کننده فعالیت این صندوق‌ها، نشانه‌های دیگری از عزم جامعه بشری در گذر از تفکر سنتی در ارائه خدمات حمایتی به اعضاء است و آینده روشنی را برای اینگونه صندوق‌ها نوید می‌دهد.

با این وجود، روند شکوفایی موسسه به ویژه در زمینه خلق ثروت، ارزش‌آفرینی و سودآوری با نگاه تحولی و با سرعتی مضاعف ادامه خواهد یافت و در آینده نزدیک فرصت‌هایی را فراهم می‌آورد تا اعضای آن از ثمره سرمایه‌گذاری‌های خود بهره‌مندی بیشتری داشته و احساس بهتری از موفقیت‌های آن داشته باشند.

رویکرد مدیریت جدید، کسب بازده و سودآوری حداکثر، توجه به ارزش‌افزوده بالاتر و ارائه خدمات رفاهی بهتر به جامعه فرهنگیان می‌باشد. زیرا معتقد است که ارائه خدمات بهتر نه تنها منافاتی با سودآوری موسسه ندارد بلکه علاوه بر جلب رضایت و اعتماد اعضاء، سودآوری مضاعفی برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

تعیین تکلیف قطعی ماهیت حقوقی موسسه، وصول مطالبات معوق از دولت، تکمیل فرایند بورسی‌کردن شرکت‌ها، تعیین ارزش‌افزوده اعضاء و مشخص کردن ساز وکار عملیاتی آن‌، اتمام طرح‌های نیمه تمام و سودآور و افزایش فزاینده خدمات رفاهی به اعضا در زمره اولویت‌های تیم جدید مدیریتی موسسه است. همچنین به‌روزکردن شیوه‌­های مدیریت صندوق، بهره­‌گیری بیشتر از ظرفیت­‌های عظیم جامعه فرهنگیان، عملیاتی کردن شیوه­‌های جدید جهت مشارکت بیشتر آنان درتصمیمات راهبردی و تقویت نیروهای انسانی متخصص و متعهد به منظور ارزش‌افزائی بیشتر در دستور کار جدی مدیریت جدید است.

واضح است که اعتماد فرهنگیان به مجموعه موسسه و حمایت آن‌ها از بزرگترین نهاد اقتصادی متعلق به خودشان، بار مسئولیت مدیران، کارکنان، شرکت‌های اصلی و شرکت‌های تابعه را بسیار سنگین‌تر از گذشته خواهد کرد تا با سودآوری بیشتر و ارائه خدمات رفاهی درخور و شایسته، اطمینان خاطر فرهنگیان را در طول دوره خدمت و همچنین در زمان بازنشستگی فراهم سازند.

 

دکتر حمیدرضا نجف‌پورکردی

تگ ها

به اشتراک بگذارید

2 دیدگاه

 • نرگس موسی خانی :

  برنده هفته معلم اعلام نشد؟؟

  • راهبر وب سایت :

   با سلام و احترام
   همکار گرامی اسامی برندگان در سایت و شبکه های اجتماعی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =

پست های مرتبط