اخبار 17 مرداد, 1400 9:54 ق.ظ
اخبار 17 مرداد, 1400 9:54 ق.ظ

پیام مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان به مناسبت روز خبرنگار

هفده مرداد که به نام شما سرمایه‌های گرانسنگ و مرجع نامگذاری شده است را گرامی می‌دارم و به این بهانه چند کلامی را برآمده از سال‌ها تجربه مدیریتی خدمتتان عرض می‌کنم.

بنده همچون کثیری دیگر از مردم، از شرایط پر فشار و خطیری که بر بسیاری از شما در راه ایفای صادقانه و حرفه‌ای خبرنگاری عارض است باخبرم. شما در نوک پیکان آگاهی‌بخشی و ساخت عرصه عمومی پویا و فعال قرار دارید و طبیعی است که ایفای چنین رسالت عظیمی بدون مخالف و بدون پرداخت هزینه نباشد. اما تاکید می‌کنم که راه توسعه گشوده نخواهد شد و مدیریت خرد و کلان کشور در همه عرصه‌ها و از جمله مدیریت اقتصادی کشور ارتقا نخواهد یافت، مگر آنکه نورافکن رسانه‌های آزاد بر آن‌ها بتابد، پرسشگری شود، تیغ تیز و در عین حال آگاهانه و منصفانه نقد بر سر هر برنامه و اقدامی باشد، و تا رسیدن به پاسخ دقیق و شفاف، هیچ مانع غیر موجهی بر سر راه نباشد.
اطلاعات، مایملک هیچ فرد و سازمانی نیست و آنکه پرده‌پوشی می‌کند، یا ناآگاه و بدون اعتماد به نفس است و یا ریگی در کفش دارد. پیشرفت و مدیریت کشور نیازمند حضور فعال خبرنگاران است. شما نه‌تنها فعالان حق بر آگاهی هستید که نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه اقتصادی کشور دارید.
اینجانب به سهم خود از تلاش موثر همه تلاشگران عرصه خبر و اصحاب رسانه تقدیر کرده و از این که در سال‌های گذشته امکان ارتباط موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با مردم و معلمان عزیز کشور را فراهم کردید سپاسگزارم.
در خاتمه، یاد و نام همه جان باختگان عرصه خبر، به خصوص شهید محمود صارمی که این روز به یاد این عزیز نامگذاری شده است و نیز دو تن از خبرنگاران عزیز کشور، خانم‌ها مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی که اخیرا در راه مقدس خبررسانی و صیانت از محیط زیست جان باختند را گرامی‌ می‌دارم و برای همه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران کشور آرزوی سلامتی و توفیق دارم.

مهدی نیکدل

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

پست های مرتبط