اخبار 27 اسفند, 1397 9:07 ق.ظ
اخبار 27 اسفند, 1397 9:07 ق.ظ

پیام نوروزی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

بهار 98، در حالی فرا می‌رسد که بر خلاف شرایط عمومی اقتصاد کشور، حال صندوق ذخیره فرهنگیان خوب است. سالی که گذشت، سال چندان خوبی به لحاظ اقتصادی برای کشور نبود. مهم‌ترین عامل این معضل را شاید بتوان بدعهدی آمریکا در ماجرای خروج یکطرفه از برجام دانست. اما به هر حال در شرایط سخت اقتصادی کشور صندوق ذخیره فرهنگیان توانست یکی از بهترین سال‌های سودآوری خود را طی کند و به دوبرابر سال پیش برسد. این مساله در کنار سرمایه‌گذاری‌های دوراندیشانه و بزرگ همچون خرید مجموعه انرژی سپهر در حالی که مطالبات جمعیت قابل توجهی از بازنشستگان گرامی به موقع پرداخت شده است، نشان از موقعیت خوب و مستحکم صندوق ذخیره فرهنگیان دارد. موقعیتی که با توجه به بازدهی آتی سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام شده در سال‌های نه چندان دور، نوید بخش این خواهد بود که سود دو برابری سال 1397 در آینده با شیب بالاتری ادامه یابد.
این همه میسر نبود مگر با همراهی جامعه بزرگ و فرهیخته فرهنگیان کشور که در بمباران اخبار راست و دروغ، به پای نهادی که از آن خود ایشان است ماندند. پایان سال 1397، پایان حاشیه‌های نفسگیر صندوق ذخیره فرهنگیان است. از این پس، این نهاد خود ماست که صدایش برای مطالباتش بلند است. هر آنچه مربوط به شفاف‌سازی در باره عملکرد گذشته بوده انجام شده و روندهای جاری نیز با تشکیل کمیته های حسابرسی و سرمایه گذاری، با انجام وظایفی فراتر از مسئولیت های قانونی، برای بستن هر چه بیشتر راه‌های تخلف به شفافیت حداکثری نزدیک شده است. چه اعتقاد ما بر این است که شفافیت و سلامت یک مجموعه، نه به شعار که به عملکرد آن است و این کار به صورت سیستمی در صندوق ذخیره فرهنگیان در حال انجام است. این بستری است که می‌تواند فضای کسب و کار را برای صندوق و شرکت‌های تابعه بیش از پیش فراهم کند و کار و کار و کار را در محور فعالیت‌ها قرار دهد تا آینده‌ای روشن برای همه ذینفعان آن، به ویژه فرهنگیان عزیز فراهم آورد.
با این چشم انداز و روحیه مثبت، سال 1397 را با همه خوشی‌ها و ناخوشی‌ها، کامیابی‌ها و ناکامی‌ها و خلاصه هر آنچه تجربه‌ای برای فردای بهتر است پشت سر می‌گذاریم و به سال نو، سال ۱۳۹۸ خورشیدی سلام می‌کنیم.
سلام بر بهار، سلام بر نوروز، سلام بر سالی پر از موفقیت برای خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان.

تگ ها

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =

پست های مرتبط